Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Stanowiska

 • 2020-05-28 Prawo branżowe

  Stanowisko do druku sejmowego nr 382, nr 382-A

  W związku z planowanym w dniu dzisiejszym przez Sejm RP rozpatrzeniem sprawozdania Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 382, nr 382-A), Konfederacja Lewiatan, przedstawia stanowisko do projektu ustawy.

 • 2020-05-27 Prawo branżowe

  Uwagi do projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19

  W nawiązaniu do prac nad projektem ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw, Konfederacja Lewiatan przedstawia uwagi w zakresie regulacji dotyczących zatrudnienia.

 • 2020-05-27 Prawo branżowe

  Postulaty przedsiębiorców dotyczące prawa podatkowego - tarcza 4.0

  W nawiązaniu do planowanych w dniach 27-29 maja 2020 r. prac parlamentarnych nad rządowym projektem ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw (tzw. tarcza 4.0), przedstawiany propozycje zmian oraz dodatkowe postulaty przedsiębiorców dotyczące prawa podatkowego z apelem o ich rozpatrzenie i uwzględnienie w projekcie ustawy.

 • 2020-05-27 Prawo branżowe

  Stanowisko dotyczące praktycznych skutków zakazu handlu w obiektach powyżej 2000m2

  Przedstawiamy stanowisko Konfederacji Lewiatan dotyczące praktycznych skutków zakazu handlu w obiektach powyżej 2000m2, dotyczące określonych branż oraz stosowania art. 15ze ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

 • 2020-05-27 Prawo branżowe

  Stanowisko do druku nr 382

  W nawiązaniu do rządowego projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw, Konfederacja Lewiatan przekazuje propozycje poprawek do ww. ustawy.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko do projektu ustawy o zawodzie farmaceuty

  W nawiązaniu do przekazanego do Sejmu projektu ustawy o zawodzie farmaceuty (druk nr 238), przedstawiamy stanowisko Konfederacji Lewiatan, wraz z propozycjami poprawek
  do ww. ustawy.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko do rządowego projektu ustawy o zawodzie farmaceuty (druk nr 238)

  W związku z przekazaniem do I czytania na posiedzeniu Komisji Zdrowia rządowego projektu ustawy o zawodzie farmaceuty (druk nr 238, dalej „Projekt), Konfederacja Lewiatan przekazuje kolejne uwagi.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko ZPPE do druku nr 382

  W związku z toczącym się procesem legislacyjnym projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 382), przedstawiamy stanowisko Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki, członka Konfederacji Lewiatan.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko dotyczące obszaru rynku finansowego

  W związku z pracami legislacyjnymi dotyczącymi rządowego projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw, Konfederacja Lewiatan przedstawia stanowisko dotyczące obszaru rynku finansowego.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko do druku sejmowego nr 382

  W związku z planowanym w dniu jutrzejszym przez Sejm RP pierwszym czytaniem rządowego projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 382), Konfederacja Lewiatan przedstawia stanowisko do projektu ustawy.