Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-05-23 Informacje prasowe

  Kolejny projekt ustawy o REIT-ch rozczarowuje

  Fundusze inwestycji w najem nieruchomości (FINN) powinny mieć możliwość inwestowania nie tylko w nieruchomości mieszkalne, ale także magazynowe, handlowe oraz biurowe. Inwestorzy indywidualni zaś powinni uzyskać zwolnienie od podatku dla zysków ze zbycia akcji FINN - to tylko niektóre propozycje Konfederacji Lewiatan dotyczące nowego projektu ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości.

 • 2018-05-23 Informacje prasowe

  Niedziele bez handlu odbiły się na zakupach

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w kwietniu br., w ujęciu rocznym, w cenach stałych, o 4 proc. (wobec 8,8 proc. w marcu) - podał GUS.

 • 2018-05-21 Informacje prasowe

  Produkcja przyspieszyła. Budownictwo też, ale ma problemy

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w kwietniu, w ujęciu rocznym, o 9,3 proc., natomiast budowlano-montażowa o 19,7 proc. - podał GUS.

 • 2018-05-21 Informacje prasowe

  Apel do ministra środowiska w sprawie recyklingu odpadów

  Konfederacja Lewiatan apeluje do ministra środowiska o jak najszybsze rozpoczęcie prac legislacyjnych nad nowym rozporządzeniem w sprawie rocznych poziomów odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych pochodzących z gospodarstw domowych. Może ono podwyższyć poziomy recyklingu odpadów opakowaniowych w 2019 roku. Firmy potrzebują więcej czasu, aby uwzględnić skutki finansowe nowej regulacji w budżetach na przyszły rok.

 • 2018-05-21 Informacje prasowe

  Apteka dla aptekarza nie przyniosła deklarowanych skutków

  Po 11 miesiącach funkcjonowania regulacja „apteka dla aptekarza" nie zrealizowała żadnego z celów prezentowanych w uzasadnieniu ustawy. Zrealizowała za to cel nadrzędny, lecz ukryty, w postaci zabetonowania rynku i ograniczenia na nim konkurencji. Nie zmieni tego nawet fakt, że wnioskodawcy i propagatorzy ustawy w postaci samorządu aptekarskiego zaprezentowali swoje tezy w gmachu Ministerstwa Zdrowia, z pominięciem głosu środowiska przedsiębiorców.

 • 2018-05-18 Informacje prasowe

  Wynagrodzenia rosną coraz szybciej

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w kwietniu 4840,44 zł i było wyższe o 7,8 proc. niż rok temu. Zatrudnienie zaś wzrosło o 3,7 proc. w stosunku do kwietnia 2017 roku - podał GUS.

 • 2018-05-18 Informacje prasowe

  Ministerstwo Zdrowia ignoruje pracodawców

  Resort zdrowia nie traktuje równo wszystkich partnerów społecznych. Prowadzi rozmowy na temat funkcjonowania ustawy „Apteka dla aptekarza" tylko z samorządem aptekarskim, nie informując o niczym przedstawicieli organizacji pracodawców, czego jaskrawym przykładem jest organizowana 21 maja br. konferencja prasowa wspólnie z Naczelną Izbą Aptekarską, w siedzibie ministerstwa - napisała Konfederacja Lewiatan w liście do ministra zdrowia.

 • 2018-05-17 Informacje prasowe

  Grzegorz Baczewski dyrektorem generalnym Lewiatana

  Dr Grzegorz Baczewski został dyrektorem generalnym Konfederacji Lewiatan, wcześniej pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego i szefa zespołu ekspertyzy. Lech Pilawski - dotychczasowy dyrektor generalny - pozostanie w strukturze Lewiatana jako doradca prezydent Konfederacji. Powołano także trzech zastępców dyrektora generalnego: Marzenę Chmielewską (ds. rozwoju projektów), Agnieszkę Fiszer (ds.ekonomiczno-finansowych), Kubę Giedrojcia (ds. komunikacji i relacji) oraz Krzysztofa Kajdę (ds. legislacji).

 • 2018-05-17 Informacje prasowe

  Koniec sporów o 1% aptek. NSA po stronie pacjentów i firm

  Opublikowano pisemne uzasadnienie kluczowego i precedensowego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie zapisów o 1% aptek w województwie. NSA potwierdził, że zasada sukcesji uniwersalnej odnosi się do zezwoleń na prowadzenie aptek, a zezwolenia apteczne nabyte w drodze przejęć kapitałowych z mocy prawa przechodzą na nabywcę. W ten sposób Sąd potwierdził prawa przedsiębiorców, wielokrotnie upominała się o nie Konfederacja Lewiatan, którzy w ostatnich kilkunastu latach kupowali apteki, także od Skarbu Państwa.

 • 2018-05-16 Informacje prasowe

  Banki sprawdzą czy ich pracownicy nie byli karani

  Banki, instytucje finansowe będą miały prawo do sprawdzenia, czy ich obecni lub przyszli pracownicy nie byli karani za określone typy przestępstw. Umożliwi to ustawa o zasadach pozyskiwania informacji o niekaralności osób ubiegających się o zatrudnienie i osób zatrudnionych w podmiotach sektora finansowego, która właśnie trafiła do podpisu Prezydenta RP. Konfederacja Lewiatan postulowała o takie rozwiązania.

Przejdź do archiwum