Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2017-09-19 Aktualności
  Aktualności

  Publikacja danych podatkowych największych firm

  Ministerstwo Finansów przedstawiło nową wersję projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (projekt z dnia 7 września 2017 r.).

 • 2017-09-19 Aktualności
  Aktualności

  Pieniądze z foliówek mogą nie popłynąć na walkę ze smogiem

  Od nowego roku jednorazowe torby foliowe w sklepach nie będą już oferowane za darmo. Pieniądze z ich sprzedaży mają trafić na walkę ze smogiem. Zdaniem Konfederacji Lewiatan tak się nie stanie, ponieważ wpływy z opłaty recyklingowej trafią do budżetu i będą mogły być przeznaczone na różne cele. Chyba że Senat wprowadzi jeszcze poprawki do ustawy.

 • 2017-09-19 Aktualności
  Aktualności

  Reforma uczelni ułatwi współpracę biznesu i nauki

  Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia założenia reformy szkolnictwa wyższego przedstawione przez wicepremiera Jarosława Gowina. Dla przedsiębiorców szczególnie ważne są nowe regulacje dotyczące zmian w obszarze partnerstwa biznesu i nauki.

 • 2017-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Jaka polityka spójności po 2020?

  W latach 2014-2020, ogółem środki na finansowanie polityki spójności wynoszą 351,8 mld euro, z czego Polsce przyznano 82,5 mld euro. Jednak po 2020 r. obie te kwoty mogą być znacząco niższe, zarówno ze względu na Brexit jak i nowe priorytety takie jak obronność, bezpieczeństwo i imigracja.

 • 2017-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Czy PKB odda pole indeksowi szczęścia?

  "Szczęście krajowe brutto" to wskaźnik dobrobytu stosowany w Bhutanie. Gdy w latach 70. zaproponowano tam ideę mierzenia poziomu szczęścia obywateli zamiast PKB, wydawało się to dziwactwem. Dziś budzi coraz większe zainteresowanie. Jednym z najszczęśliwszych krajów według takich alternatywnych indeksów jest Kostaryka, gdzie zadowoleni mieszkańcy w dobrym zdrowiu dożywają późnej starości, a 99% elektryczności powstaje ze źródeł odnawialnych.

 • 2017-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Ryzyko w biznesie: inwestowanie w czasach niepewności

  Jakie znaczenie dla biznesu oraz związanego z nim ryzyka ma szybki rozwój technologii, postępująca automatyzacja oraz digitalizacja? Czy nakreślają one wyłącznie perspektywę dodatkowych zysków? Czego obecnie najbardziej się obawiają inwestorzy?

 • 2017-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy niezadowoleni z budżetu Funduszu Pracy

  Nie można zaakceptować archaicznej, niedostosowanej do wyzwań rynku pracy, formuły wykorzystania środków z Funduszu Pracy. Wątpliwości budzi zmniejszenie środków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu i finansowanie ze środków Funduszu przedsięwzięć, które nie należą do jego zadań - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Wynagrodzenia szybko rosną, ale pracowników brakuje

  Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w sierpniu br. wyniosło 6025,6 tys. osób i było większe niż rok temu o 4,5 proc. Zdecydowanie wyższa była dynamika przeciętnego wynagrodzenia, które wzrosło o 6,6 proc. rok do roku i wyniosło 4492,63 zł - podał GUS

 • 2017-09-15 Aktualności
  Aktualności

  Pierwsze pożyczki z RPO WD trafią do przedsiębiorców

  Oferta finansowania inwestycji dla dolnośląskich przedsiębiorstw rozszerza się. Znamy już pośredników finansowych, którzy będą udzielać preferencyjnych unijnych pożyczek dla firm MŚP.


 • 2017-09-15 Aktualności
  Aktualności

  Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego ma 15 lat

  Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego kończy 15 lat. Uroczyste obchody rocznicy odbyły się na Wzgórzach Dylewskich, w Hotelu Spa Dr Irena Eris.

Przejdź do archiwum