Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2018

 • 2018-05-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Szczyt BusinessEurope w Sofii o priorytetach biznesu dla kolejnego Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej

  18 maja br. w Sofii przy okazji szczytu Unia - Bałkany Zachodnie odbył się szczyt BusinessEurope, w którym uczestniczyli Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz oraz Stały Przedstawiciel przy BusinessEurope Kinga Grafa. Dyskutowano przede wszystkim o priorytetach biznesu dla kolejnego...

 • 2018-05-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  O finansowaniu unijnej innowacyjności i B+R po 2020r.

  9 maja w Lewiatanie odbyło się spotkanie firm z Agatą Janaszczyk, ekspertką ds. badań i innowacji oraz rozwoju technologicznego w Stałym przedstawicielstwie RP w UE, zorganizowane przez biuro Lewiatana w Brukseli oraz Marzenę Chmielewską, dyr. departamentu funduszy europejskich KL. Dyskutowano...

 • 2018-05-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Polskie firmy lobbują w Brukseli

  W dniach 23-25 kwietnia w Brukseli gościła grupa przedsiębiorców, członków Konfederacji Lewiatan. Podczas wyjazdu studyjnego, zorganizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej oraz Lewiatana, przedsiębiorcy mieli możliwość rozmowy o najważniejszych dla nich kwestiach w ramach unijnej agendy legislacyjnej, m. in. z wiceprzewodniczącym Timmermansem, komisarz Bieńkowską, jak również z europosłami.

 • 2018-05-02 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowe Wieloletnie Ramy Finansowe testem dla UE-27

  Dziś Komisja Europejska przedstawiła propozycję nowego wieloletniego unijnego budżetu po 2020r. Do połowy czerwca poznamy projekty regulacji sektorowych, które określą priorytety KE. Na spotkaniu z przedsiębiorcami, członkami Konfederacji Lewiatan, komisarz Bieńkowska zapewniła, że będzie walczyć, aby jednym z takich priorytetów był przemysł europejski.

 • 2018-04-24 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Relacja z Brukseli: Seminarium ws. SPC Manufacturing waiver

  23 kwietnia br. w Stałym Przedstawicielstwie Polski przy UE w Brukseli odbyła się konferencja o nowych miejscach pracy, wzroście gospodarczym, poprawie konkurencyjności i praw konsumentów dzięki wprowadzeniu tzw. SPC manufacturing waiver dotyczącym produkcji leków. Współinicjatorami spotkania...

 • 2018-04-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Z ministrem Ociepą o promocji polskich firm w Brukseli

  11 kwietnia, w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich firm i organizacji pracodawców z ministrem Marcinem Ociepą, Podsekretarzem Stanu ds. europejskich w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Spotkanie prowadziła Minister Małgorzata Wenerska-Craps.

 • 2018-04-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komitet BusinessEurope ds. Rynku Wewnętrznego o transporcie i bezpieczeństwie cyfrowym

  11 kwietnia br. w Brukseli odbyło się posiedzenie Komitetu BusinessEurope ds. Rynku Wewnętrznego. W spotkaniu uczestniczył Adam Dorywalski, ekspert pracujący w biurze Konfederacji Lewiatan w Brukseli.

 • 2018-03-23 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Brexit: porozumienie w sprawie okresu przejściowego jest korzystne dla biznesu

  23 marca br. Rada Europejska potwierdziła polityczne porozumienie osiągnięte w tym tygodniu przez negocjatorów Brexit ws. niektórych aspektów prawnych umowy o wyjściu, w tym okresu przejściowego, który potrwa do grudnia 2020 r.

 • 2018-03-23 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BuisnessEurope o sztucznej inteligencji

  21 marca br. BusinessEurope zorganizowało spotkanie w formule okrągłego stołu wspólnie z Information Technology Industry Council (ITI) poświęcone sztucznej inteligencji. W spotkaniu uczestniczył Adam Dorywalski, ekspert ds. UE Konfederacji Lewiatan z biura w Brukseli. W konferencji brał udział...

 • 2018-03-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  10 lat po kryzysie UE radzi sobie gorzej od USA i Kanady

  Dzisiaj BusinessEurope opublikowało swój "Barometr reform UE 2018 - Gospodarka UE 10 lat po rozpoczęciu kryzysu", który pokazuje, że UE musi zrobić więcej, aby poprawić swoją konkurencyjność. Otóż wynik gospodarczy UE znajduje się tylko 9% powyżej poziomu sprzed kryzysu, w porównaniu do 15% w USA i 18% w Kanadzie.