Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Konferencja "Nowe wyzwania – rynek pracy w czasie zagrożenia epidemicznego"

Termin 21 września 2020 r.

Będzie to spotkanie organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu wspólnie z Wydziałem Zarządzania i Ekonomii Politechniki Opolskiej oraz Opolskim Oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


Wydarzenie oparte jest na wynikach regionalnego badania  pokazującego wpływ epidemii Covid-19 na opolski rynek pracy. Rozmawialiśmy w sumie z 894 przedstawicielami lub właścicielami firm z sektora prywatnego, reprezentującymi różne branże i wielkość zatrudnienia. Nasi respondenci opowiedzieli o tym, z jakimi trudnościami spotkali się w trakcie lockdownu oraz jak oceniają wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób nowe warunki wpłynęły na organizację pracy. Dzięki temu wiemy, co pracodawcy sądzą o pracy zdalnej i jakie mają w związku z tym plany. Ponieważ dla polskiej i opolskiej gospodarki ważne jest zatrudnienie cudzoziemców, ustaliliśmy również, jak aktualnie przedsiębiorstwa podchodzą do zatrudnienia np. obywateli Ukrainy.

Konferencja obejmie trzy bloki tematyczne. W pierwszym omówione zostaną bezpośrednie skutki zamrożenia gospodarki. Blok drugi poświęcony będzie ocenie Tarczy Antykryzysowej, w trzecim natomiast zastanowimy się nad skutecznością pracy zdalnej. W ramach każdego bloku przewidziana jest debata z ekspertami, a całość konferencji moderowana będzie przez profesora Witolda Orłowskiego (Akademia Finansów i Biznesu Vistula), który na zakończenie wygłosi podsumowanie.

Pobierz pełny program konferencji <<TUTAJ>>

Z uwagi na wymogi sanitarne spotkamy się w wąskim gronie, dlatego też wszystkich zainteresowanych wydarzeniem zapraszamy do oglądania transmisji on-line. W trakcie spotkania nasi eksperci nie tylko omówią wyniki badania oraz skomentują doświadczenia gości. Będą również do dyspozycji w słuchaczy i z przyjemnością odpowiedzą na pytania internautów.

Zapraszamy do śledzenia transmisji na stronie internetowej konferencji: https://opolskirynekpracy-covid19.pl/

Tagi