Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Forum e-Zdrowia. Cyfrowa transformacja w obszarze zdrowia

2018-09-18

Data: 18 - 19 września 2018 (17 września - warsztaty)
Godzina: 8.30-20.00 (18.09.2018) , 8.30-15.30 (19.09.2018)
Miejsce:
Sopot

3. edycja Forum e-Zdrowia

Cyfrowa transformacja w obszarze zdrowia

Cyfrowa rewolucja w obszarze zdrowia w Polsce oraz strategiczne wyzwania i główne zadania, przed jakimi stoi system ochrony zdrowia to temat trzeciej edycji międzynarodowej konferencji Forum e-Zdrowia. Konferencja organizowana przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Centrum Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych (PTPZ) odbędzie się 18-19 września w Sopocie. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało kilkuset ekspertów strony rządowej i samorządowej, profesjonalistów z sektorów medycznego i IT oraz przedstawicieli środowisk pacjentów.

Forum e-Zdrowia to najważniejsze w Polsce wydarzenie dotyczące cyfrowej transformacji w obszarze zdrowia. W prowadzonych podczas Forum e-Zdrowia dyskusjach formułowane są sugestie
i rekomendacje służące instytucjom i decydentom we wprowadzaniu rozwiązań e-zdrowia. Spotkanie i dyskusja z globalnymi liderami w obszarze e-zdrowia, m.in. Integrating the Healthcare Enterprise (IHE) Europe i Healthcare Information and Management Systems Society (HIMSS), pozwalają
na wymianę światowych doświadczeń i dobrych praktyk w tej dziedzinie oraz znalezienie optymalnych rozwiązań do zarekomendowania i wprowadzenia w Polsce.

Otwarta debata wszystkich kluczowych środowisk to doskonała podstawa dla wspólnego działania
na rzecz e-zdrowia, a przekazywane rekomendacje są zarówno wskazówkami, jak i mobilizacją do podejmowania i wdrażania dobrych decyzji. Uczestnikom dwóch dotychczasowych edycji Forum udało się zdefiniować wiele istotnych problemów i potrzeb dotyczących cyfrowej transformacji w Polsce oraz zbudować wśród przedstawicieli wszystkich stron zaangażowanych w proces szerokie porozumienie, które pozwala wprowadzać rozwiązania i standardy oparte na najlepszych wzorcach.

Korzyści wynikające z wprowadzania technologii cyfrowej w obszarze e-zdrowia dotyczą wszystkich interesariuszy. Pacjenci  uzyskują większą dostępność świadczeń i szybszy dostęp do niezbędnych informacji, wzrost własnego zaangażowania w diagnostykę i leczenie oraz większy stopień respektowania ich praw. Dla profesjonalistów medycznych cyfrowa transformacja oznacza zmniejszenie biurokracji, wsparcie w codziennych decyzjach terapeutycznych i większą interakcję zarówno z pacjentem, jak innymi uczestnikami procesu.

Podczas trzeciej edycji Forum e-Zdrowia uczestnicy konferencji będą dyskutowali m.in. o strategii
e-zdrowia w Polsce oraz strategiach regionalnych, oczekiwaniach pacjentów i świadczeniodawców,
a swoje rozwiązania będą sugerowali przedstawiciele branży IT. Wśród tematów paneli dyskusyjnych znajdą się e-recepta i związana z nią nowa formuła opieki farmaceutycznej, m-zdrowie
i telemedycyna, sztuczna inteligencja, architektura ekosystemu e-zdrowia w Polsce, czy prawa pacjenta w kontekście bezpieczeństwa danych medycznych.

Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Zdrowia. Partnerami  konferencji są:

  • Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy Medycyny Prywatnej, Fundacja MY Pacjenci, Polska Federacja Szpitali
  • Adamed, Agfa, Asseco, CGM, Cisco, Comarch, DZP, GE Healthcare, IBM, Lux Med, Medicover, Microsoft, Philips, Siemens

Więcej informacji na stronie: http://forumezdrowia.pl/

 

 

 

 

Tagi