Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Konferencja: Zmieniamy zamówienia publiczne

2015-12-10

Konfederacja Lewiatan i kancelaria Domański Zakrzewski Palinka

zapraszają na konferencję prasową:

Zmieniamy zamówienia publiczne

Rynek zamówień publicznych wart jest już ponad 230 mld zł. Obecnie obowiązująca ustawa Prawo zamówień publicznych była nowelizowana więcej niż 40 razy, co odbija się na jej jakości. O potrzebie zmian na rynku zamówień publicznych i przygotowaniu zupełnie nowej ustawy mówi się od dawna. Do kwietnia 2016 roku musimy implementować przepisy nowych unijnych dyrektyw dotyczących udzielania zamówień publicznych. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłaby rezygnacja z uchwalenia zupełnie nowej ustawy PZP na rzecz wprowadzenia zmian koniecznych dla prawidłowej implementacji dyrektyw, i uchwalenie w terminie tzw. „małej nowelizacji" w minimalnym, niezbędnym zakresie. Dopiero później, już bez presji czasu, należałoby rozpocząć prace nad właściwą reformą prawa zamówień publicznych.

Konfederacja Lewiatan i kancelaria Domański Zakrzewski Palinka uruchamiają wspólny projekt „Zmieniamy zamówienia publiczne", którego celem jest wskazywanie, jakie zmiany w zamówieniach publicznych są konieczne, i co należy zrobić, aby były korzystne także dla małych i średnich przedsiębiorstw. Chcemy też zaprezentować Państwu naszą koncepcję pracy nad „małą nowelizacją" ustawy.

W konferencji prasowej udział wezmą:
• Jakub Wojnarowski - Zastępca Dyrektora Generalnego Konfederacji Lewiatan
• Marek Kowalski - Przewodniczący Rady Zamówień Publicznych Konfederacji Lewiatan
• Katarzyna Kuźma - Radca prawny i Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki kancelarii Domański Zakrzewski Palinka
• Wojciech Hartung - ekspert w Praktyce Infrastruktury i Energetyki kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.


Zapraszamy 10 grudnia (czwartek) o godz. 11.00 do siedziby Konfederacji Lewiatan,
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3


Konfederacja Lewiatan

Tagi