Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-05-11 Informacje prasowe

  Kontrowersyjna ustawa o związkach zawodowych

  Projekt ustawy o związkach zawodowych, nad którym pracuje Sejm, jeszcze bardziej skomplikuje prawo związkowe - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-05-10 Informacje prasowe

  Nie ograniczajmy dostępności interpretacji indywidualnych

  Zawarte w projekcie Ordynacji podatkowej zmiany ograniczą dostępność interpretacji indywidualnych, które służą zabezpieczeniu się podatników przed ryzykiem podatkowym wynikającym ze skomplikowanych i niejasnych przepisów. Zdaniem Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan są one zbyt daleko idące i doprowadzą do likwidacji jednego z najważniejszych narzędzi służących ochronie podatników.

 • 2018-05-10 Informacje prasowe

  Elektroniczne L-4 powinny obowiązywać od 1 lipca br.

  Konfederacja Lewiatan negatywnie ocenia propozycję, zawartą w poselskim projekcie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wydłużenia do 30 listopada 2018 roku okresu, w którym możliwe będzie dalsze wystawianie zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy w dotychczasowej formie, czyli na drukach ZUS ZLA. Od 1 lipca br. miały już obowiązywać elektroniczne zwolnienia.

 • 2018-05-09 Informacje prasowe

  Nie utrudniajmy dzieciom dostępu do internetu

  Obniżenie wieku dziecka z 16 do 13 lat, poniżej którego wymagana jest zgoda rodziców na przetwarzanie danych osobowych ich dziecka w związku ze świadczeniem usług społeczeństwa informacyjnego - proponuje Konfederacja Lewiatan, w stanowisku dotyczącym rządowego projektu ustawy o ochronie danych osobowych.

 • 2018-05-09 Informacje prasowe

  Płaca minimalna powinna wzrosnąć o ustawowe minimum

  Wynagrodzenie minimalne w przyszłym roku powinno wzrosnąć o 5,6 proc., czyli wynieść 2217 zł, wobec 2100 zł w tym roku.

 • 2018-05-09 Informacje prasowe

  Bezrobocie najniższe od 27 lat

  W kwietniu br. stopa bezrobocia wyniosła 6,3 proc., wobec 6,6 proc. w marcu - szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2018-05-08 Informacje prasowe

  Projekt ustawy o OZE trzeba jeszcze poprawić

  Projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii wprowadza liczne zmiany ważne dla uwolnienia potencjału inwestycyjnego w zakresie OZE oraz ogranicza ryzyka komplikujące funkcjonowanie już istniejących instalacji. Nadal nie jest jednak wolny od wad, które mogą utrudnić, a wręcz uniemożliwić realizację przez Polskę zobowiązań międzynarodowych dotyczących udziału energii ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu brutto do 2020 r. - uważa Rada OZE przy Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-04-26 Informacje prasowe

  Lewiatan proponuje zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców

  Poprawa efektywności procedur związanych z zatrudnianiem cudzoziemców oraz ich przejrzystości, m.in. skrócenie czasu oczekiwania na zarejestrowanie oświadczenia, na wydanie zezwolenia na pracę to najpilniejsze działania, które ułatwią pracodawcom dostęp do pracowników-cudzoziemców. Wydłużony czas trwania wielu procedur negatywnie wpływa zarówno na sytuację pracodawcy, jak i cudzoziemca - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-26 Informacje prasowe

  Niekorzystny zakaz dochodzenia przedawnionych długów

  Dzisiaj senackie komisje ustawodawcza oraz praw człowieka, praworządności i petycji będą rozpatrywały nowelizację kodeksu cywilnego dotyczącą skrócenia przedawnienia roszczeń przysługujących przeciwko konsumentowi. Zdaniem Konfederacji Lewiatan to złe rozwiązanie, na którym stracą przedsiębiorcy i konsumenci.

 • 2018-04-26 Informacje prasowe

  Apel o rozmowy z rodzicami dzieci niepełnosprawnych

  Związkowcy i pracodawcy, m.in. Konfederacja Lewiatan, członkowie Rady Dialogu Społecznego, apelują o kontynuowanie rozmów przez strony i szybkie zawarcie kompromisowego porozumienia.