Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-10-05 Informacje prasowe

  100 dni apteki dla aptekarza, czyli śmierć konkurencji

  Nowelizacja ustawy Prawo farmaceutyczne, która weszła w życie 25 czerwca br., zwana potocznie „apteką dla aptekarza" (AdA), wprowadziła najbardziej przeregulowany i restrykcyjny model rynku aptecznego, niespotykany w rozwiniętych krajach Zachodu, zabetonowała rynek aptek i zaczyna wpływać na spadek ich liczby oraz wzrost cen leków. Nie przyniosła natomiast żadnego z efektów, zapisanych w projekcie nowelizacji.

 • 2017-10-05 Informacje prasowe

  Niskie bezrobocie okazją do reformy urzędów pracy

  Stopa bezrobocia wyniosła we wrześniu 6,9 proc. W stosunku do ubiegłego miesiąca oznacza to spadek o 0,1 pkt. proc. - wynika z szacunków resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. We wrześniu 2016 roku stopa bezrobocia wynosiła 8,3 proc.

 • 2017-10-04 Informacje prasowe

  Świadczenia pracownicze do kwoty 2 280 zł bez podatku

  Konfederacja Lewiatan proponuje zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych mające na celu zwiększenie dostępności pozapłacowych świadczeń pracowniczych, które służą poprawie i utrzymaniu dobrego stanu zdrowia pracowników. Projekt przepisów dyskutowany będzie na Zespole Prawa Pracy Rady Dialogu Społecznego. Wartość świadczeń przekazywanych pracownikom powinna być zwolniona z podatku do kwoty 2 280 zł rocznie.

 • 2017-10-04 Informacje prasowe

  Bank zażąda zaświadczenia o niekaralności

  Rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o zasadach badania niekaralności kandydatów ubiegających się o zatrudnienie w instytucjach finansowych, wychodzą naprzeciw postulatom przedsiębiorców, dotyczącym uprawnienia do pozyskiwania informacji na temat karalności kandydatów do pracy, osób zatrudnianych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-10-03 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy chwalą nową ulgę na badania i rozwój

  Większość zmian zawartych w projekcie ustawy o poprawie otoczenia prawnego działalności innowacyjnej jest dobra dla firm. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą prace badawczo - rozwojowe, od 1 stycznia 2018 r., będą mogli skorzystać z przyjaznych rozwiązań - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-10-02 Informacje prasowe

  Za 30 lat Polska będzie regionalną potęgą

  Za 30 lat Polska zostanie najpotężniejszym państwem w regionie Europy Środkowo - Wschodniej, mocno oddziałującym na politykę europejską - powiedział George Friedman, założyciel i prezes, Geopolitical Futures, w czasie wieczornej gali zamknięcia Europejskiego Forum Nowych Idei, którego organizatorem była Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-10-02 Informacje prasowe

  Lewiatan krytykuje ustawę o związkach zawodowych

  We wtorek rząd ma się zająć projektem ustawy o związkach zawodowych. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nie uwzględnia on zastrzeżeń pracodawców dotyczących m.in. bardzo rozbudowanych uprawnień przyznanych osobom wykonującym pracę zarobkową, zagwarantowania organizacjom związkowym złożonym tylko z osób wykonujących pracę zarobkową prawa do zawierania układów zbiorowych pracy, czy zmian w ustawie o organizacjach pracodawców.

 • 2017-10-02 Informacje prasowe

  Sieć szpitali nie naprawi służby zdrowia

  1 października weszła w życie zmiana, która wprowadziła nowy model funkcjonowania opieki zdrowotnej w Polsce. Obecnie szpitale wchodzące w skład tzw. sieci będą zobowiązane zagwarantować pacjentom dostęp do poradni specjalistycznych oraz rehabilitacji.

 • 2017-09-29 Informacje prasowe

  Gospodarka o obiegu zamkniętym - moda, filozofia czy przyszłość

  - Funkcjonowanie gospodarki o obiegu zamkniętym jest zmianą zasadniczą i wymaga zaangażowania wielu stron: biznesu, nauki, społeczeństwa i branży finansowej. Jest to jednak element przyszłości, bo dziś nie jest to powszechna filozofia - powiedział Jerzy Hausner, (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) w trakcie dyskusji w Sopocie.

 • 2017-09-29 Informacje prasowe

  Hiszpański wieczór networkingowy na EFNI

  Tradycją Europejskiego Forum Nowych Idei jest czwartkowy wieczór integracyjny. W tym roku odbył się on przy dźwiękach muzyki hiszpańskiej.