Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-04-06 Informacje prasowe

  Lewiatan popiera projekt reformy kształcenia zawodowego

  Zaprezentowane na Kongresie Powiatów „Dobry Zawód" przez minister edukacji, Annę Zalewską kierunki zmian systemu kształcenia zawodowego mogą sprawić, że pracodawcy chętnie zaangażują się we współpracę z instytucjami edukacji - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-05 Informacje prasowe

  Europejski Urząd ds. Pracy niepotrzebny

  Europejski Urząd ds. Pracy, który ma zostać powołany, nie przyczyni się do zapewnienia sprawiedliwej mobilności pracowników na rynku wewnętrznym. Wątpliwości budzi przyznanie mu kompetencji do opracowywania wytycznych, angażowania się w mediację czy interpretację prawa unijnego. Będzie też dublował pracę innych instytucji - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-04 Informacje prasowe

  Inflacyjna niespodzianka

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w marcu br., w ujęciu rocznym, o 1,3 proc. W lutym wzrost wyniósł 1,4 proc. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny obniżyły się o 0,1 proc. - podał GUS w szybkim szacunku.

 • 2018-04-04 Informacje prasowe

  Specustawa o inwestycjach mieszkaniowych ma dużo słabości

  Projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących (chodzi o program Mieszkanie plus) - wymaga znaczących korekt. Inaczej przyniesie więcej strat niż korzyści - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-03 Informacje prasowe

  Apel o nowelizację ustawy apteka dla aptekarza

  Konfederacja Lewiatan apeluje do ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego o pomoc i wsparcie w nowelizacji prawa farmaceutycznego, aby umożliwić dalszy rozwój branży aptecznej. Negatywne skutki obowiązujących obecnie przepisów odczuwają pacjenci i przedsiębiorcy. Zmiana przepisów oznaczałaby realizację ideałów Konstytucji dla biznesu, której nadrzędnym celem jest wsparcie polskich firm.

 • 2018-04-03 Informacje prasowe

  Nowe kodeksy pracy – wiele pytań wymagających dyskusji

  Przyjęte przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy projekty nowych kodeksów pracy należy traktować jako dokumenty eksperckie. Wymagają one szerokiej konsultacji i ewaluacji, aby wykazać, które rozwiązania przystają do współczesnego rynku pracy. W Konfederacji Lewiatan dyskusja już się rozpoczęła, a jej wyniki zostaną niedługo zaprezentowane.

 • 2018-03-29 Informacje prasowe

  Wyzwania dla rządu Mateusza Morawieckiego

  Zwiększenie liczby pracujących, poprawa jakości zasobów pracy, wprowadzenie uproszczeń i ułatwień w podatkach, ujednolicenie interpretacji podatkowych, sprawne wdrożenie Konstytucji Biznesu, rezygnacja z ustawy o jawności życia publicznego, zmiany w procesie stanowienia prawa i poprawa jakości ustaw - to zdaniem Konfederacji Lewiatan, najważniejsze wyzwania, które stoją przed rządem M. Morawieckiego.

 • 2018-03-27 Informacje prasowe

  Nowe zasady przyłączania mikroinstalacji do poprawki

  Wejście w życie zmian dotyczących eksploatacji sieci dystrybucyjnej zakłóci osiąganie celów polityki zrównoważonego rozwoju w zakresie rozproszonych mikroinstalacji wykorzystujących OZE, w szczególności prosumenckich - przestrzega Rada OZE przy Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-03-27 Informacje prasowe

  Zatrudnienie rośnie, ale tylko w połowie województw

  W UE28 zatrudnienie wzrosło w 2016 r. w 84 proc. regionów. W Polsce, na 16 województw wzrost zatrudnienia zanotowano w 8. regionach - podał Eurostat.

 • 2018-03-26 Informacje prasowe

  Stypendia dla pielęgniarek i położnych to za mało

  Ministerstwo Zdrowia zastanawia się nad wprowadzeniem zachęt dla pielęgniarek i położnych, aby je przekonać do pozostania w Polsce i wykonywania wyuczonego zawodu w kraju. To krok w dobrym kierunku. Liczy się każda inicjatywa, która pomoże ratować dramatyczną sytuację kadrową w ochronie zdrowia - uważa Konfederacja Lewiatan.