Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-04-13 Informacje prasowe

  Inflacja wyhamowuje

  Inflacja w marcu br., w ujęciu rocznym wyniosła 1,3 proc. W lutym wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych osiągnął 1,4 proc. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny obniżyły się o 0,1 pkt proc. - podał GUS, potwierdzając dane z szybkiego szacunku.

 • 2018-04-13 Informacje prasowe

  Wykorzystajmy dorobek Komisji Kodyfikacyjnej

  Kodeks pracy wymaga zmiany. Nie wyobrażam sobie jednak, żeby nowe przepisy można było przyjąć bez zgody stron, które przy nich pracowały - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i spraw społecznych.

 • 2018-04-12 Informacje prasowe

  Nie wypowiadajmy umowy z W. Brytanią o ochronie inwestycji

  Konfederacja Lewiatan wskazuje, aby rząd nie wypowiadał umowy między Polską a Wielką Brytanią i Irlandią Północną w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji, ponieważ może to utrudnić przyszłą ochronę polskich przedsiębiorców i inwestycji na Wyspach.

 • 2018-04-12 Informacje prasowe

  Nowe zasady delegowania utrudnią działalność firmom

  Ambasadorowie unijnych państw zatwierdzili ustalenia dotyczące zaostrzenia zasad delegowania pracowników. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowe przepisy naruszą dotychczasową równowagę pomiędzy swobodą świadczenia usług na rynku wewnętrznym a prawem państw członkowskich do wymagania określonych warunków zatrudnienia na ich terytorium. W praktyce doprowadzi to do zwiększenia stanu niepewności i licznych sporów.

 • 2018-04-11 Informacje prasowe

  Lewiatan apeluje do rządu o proaktywną politykę ws. Brexitu

  Rząd nie prowadzi samodzielnej polityki ws. Brexitu, nie słyszymy też poza ogólnikami wiele o wpływaniu na stanowisko Komisji Europejskiej przez rządzących polityków. Jest to z pewnością rodzaj kaca po nieudanym polsko-brytyjskim sojuszu na rzecz „reformowania" Unii Europejskiej. Konfederacja Lewiatan po raz kolejny apeluje do rządu o prowadzenie proaktywnej polityki brexitowej.

 • 2018-04-10 Informacje prasowe

  Nieprzyjazne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

  W czasie prac nad nowelizacją prawa telekomunikacyjnego pojawiły się nowe regulacje, które będą uciążliwe dla konsumentów i zmniejszą konkurencyjność przedsiębiorców z branży telekomunikacyjnej - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-09 Informacje prasowe

  Apel do premiera w sprawie Ratownictwa Medycznego

  Konfederacja Lewiatan zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o skorygowanie kierunków prac nad nowelizacją ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, gdyż jest ona niekorzystna dla przedsiębiorców. O kontrakt w zakresie ratownictwa medycznego będą mogły ubiegać się wyłącznie niektóre podmioty publiczne, co oznacza eliminację z rynku 20 firm prywatnych. Takie „upaństwowienie" narusza Konstytucję RP.

 • 2018-04-09 Informacje prasowe

  Łatwiej o pracę, wynagrodzenia dalej będą rosły

  Średnio 2,5 miesiąca zajmuje obecnie Polakom znalezienie nowej pracy - tak wynika analizy Instytutu Badawczego Randstad.

 • 2018-04-06 Informacje prasowe

  Pracodawcy też chcą uchylenia drzwi dla migrantów

  Jeszcze przed wakacjami rząd ma przyjąć program zmian w polityce migracyjnej. Konfederacja Lewiatan popiera zapowiedź szerszego uchylenia drzwi dla migrantów ekonomicznych. W tej chwili głównym wyzwaniem jest poprawa efektywności procedur związanych z zatrudnianiem cudzoziemców.

 • 2018-04-06 Informacje prasowe

  Rząd otwarty na uwagi Lewiatana, będą zmiany w PPK

  Szykują się zmiany w Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ministerstwo Finansów i Polski Fundusz Rozwoju rozpatrują właśnie uwagi zgłoszone przez partnerów społecznych. Możliwe są zmiany dotyczące ograniczenia kosztów administracyjnych, automatycznego uczestnictwa w programie, przepisów karnych. Potwierdzono utrzymanie wyboru między PPK i Pracowniczymi Programami Emerytalnymi. Konfederacja Lewiatan wskazywała na konieczność takich korekt.