Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-04-18 Informacje prasowe

  Pracodawcy walczą o pracowników

  W marcu br. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 3,7 proc. w ujęciu rocznym, a wynagrodzenie (brutto) wzrosło o 6,7 proc. - podał GUS.

 • 2018-04-18 Informacje prasowe

  Zmiany w ochronie zdrowia trzeba wprowadzać ewolucyjnie

  Minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił dzisiaj szczegóły narodowej debaty o zdrowiu, która rozpocznie się w czerwcu. Jej efektem ma być określenie krótko- i długoterminowych kierunków zmian. Jeśli nowe pomysły zostaną wypracowane w drodze konsensusu to są szanse, że kiedyś wejdą w życie. Jeżeli natomiast ministerstwo nadal będzie działało na zasadzie „rządzę i dzielę" to niewiele się zmieni - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-17 Informacje prasowe

  Spada zatrudnienie tymczasowe, rośnie etatowe

  Polskie Forum HR, członek Konfederacji Lewiatan, podsumowało wyniki branży agencji zatrudnienia w 2017 roku. Upłynął on pod znakiem spadku liczby pracowników tymczasowych oraz rosnącego zainteresowania pracodawców usługami rekrutacji stałych.

 • 2018-04-17 Informacje prasowe

  Apel o zwiększenie wydatków na kształcenie ustawiczne

  Konfederacja Lewiatan apeluje do resortu rodziny, pracy i polityki społecznej o zwiększenie w tym roku wydatków w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników, m.in. poprzez przesunięcie niewykorzystanych środków z zasiłków i świadczeń obligatoryjnych. Zdaniem pracodawców ograniczenie finansowania kształcenia ustawicznego nie ma uzasadnienia ani w wysokości przychodów i strukturze wydatków Funduszu Pracy, ani w sytuacji na rynku pracy.

 • 2018-04-16 Informacje prasowe

  Będzie Rzecznik Praw Podatnika

  Utworzenie Rzecznika Praw Podatnika, który będzie bronił przedsiębiorców w sporach z administracją skarbową, uproszczenie podatku VAT, m.in. redukcje stawek obniżonych z 240 do ok. 60 kategorii, opracowanie nowej ustawy CIT - zapowiedział Paweł Gruza, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, w czasie II Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-04-16 Informacje prasowe

  Podatek dochodowy powinien być niższy dla wszystkich firm

  PiS przedstawiło pakiet nowych propozycji tzw. piątkę Morawieckiego, czyli obniżkę ZUS i CIT dla małych firm, fundusz dróg lokalnych, program Dostępność+ czy 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka.

 • 2018-04-13 Informacje prasowe

  Inflacja wyhamowuje

  Inflacja w marcu br., w ujęciu rocznym wyniosła 1,3 proc. W lutym wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych osiągnął 1,4 proc. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny obniżyły się o 0,1 pkt proc. - podał GUS, potwierdzając dane z szybkiego szacunku.

 • 2018-04-13 Informacje prasowe

  Wykorzystajmy dorobek Komisji Kodyfikacyjnej

  Kodeks pracy wymaga zmiany. Nie wyobrażam sobie jednak, żeby nowe przepisy można było przyjąć bez zgody stron, które przy nich pracowały - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i spraw społecznych.

 • 2018-04-12 Informacje prasowe

  Nie wypowiadajmy umowy z W. Brytanią o ochronie inwestycji

  Konfederacja Lewiatan wskazuje, aby rząd nie wypowiadał umowy między Polską a Wielką Brytanią i Irlandią Północną w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji, ponieważ może to utrudnić przyszłą ochronę polskich przedsiębiorców i inwestycji na Wyspach.

 • 2018-04-12 Informacje prasowe

  Nowe zasady delegowania utrudnią działalność firmom

  Ambasadorowie unijnych państw zatwierdzili ustalenia dotyczące zaostrzenia zasad delegowania pracowników. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowe przepisy naruszą dotychczasową równowagę pomiędzy swobodą świadczenia usług na rynku wewnętrznym a prawem państw członkowskich do wymagania określonych warunków zatrudnienia na ich terytorium. W praktyce doprowadzi to do zwiększenia stanu niepewności i licznych sporów.