Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-06-07 Informacje prasowe

  Bezrobocie cały czas w odwrocie

  W maju br. stopa bezrobocia wyniosła 6,1 proc., wobec 6,3 proc. w kwietniu - szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2018-06-07 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy proponują uproszczenia w VAT

  Wprowadzenie rocznego rozliczenia VAT, wydłużenie terminu prawa do odliczenia kwoty podatku naliczonego, zastąpienie deklaracji VAT składaniem JPK_VAT, ujednolicenie zasad korygowania eksportu oraz wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, wprowadzenie wspólnego rozliczenia VAT w ramach grup kapitałowych, - m.in. proponuje Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-06-06 Informacje prasowe

  Zwiększenie cyberbezpieczństwa nie może ograniczać firm

  Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa stanowi kluczowe wyzwanie, zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnych przedsiębiorców. Niestety, zaproponowany model realizacji zadań państwa w tym obszarze może okazać się nie do końca efektywny i zbytnio ingerujący w działalność przedsiębiorstw - napisała Konfederacja Lewiatan w stanowisku dotyczącym projektu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

 • 2018-06-05 Informacje prasowe

  Ile można dodać substancji wzbogacających do żywności

  Nowe przepisy regulujące rodzaje substancji wzbogacających dodawanych do żywności przewidują, że maksymalna ilość witamin i składników mineralnych zawartych w 100g (100 ml) produktu nie może być większa niż połowa dziennej dawki zapotrzebowania na daną substancję. To dobra propozycja - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-06-05 Informacje prasowe

  Coraz trudniej znaleźć nowego pracownika

  Wzrosła liczba pracodawców, którzy zamierzają zwiększyć zatrudnienie. Więcej miejsc pracy to nie tylko kwestia sezonu, ale stała tendencja od ponad 5 lat - wynika z najnowszej edycji badania Plany Pracodawców, przygotowanego przez Instytut Badawczy Randstad. Najnowszy raport pokazuje też trudności z pozyskiwaniem pracowników. Dlatego firmy rozważają zatrudnienie cudzoziemców.

 • 2018-06-04 Informacje prasowe

  Komitet Wykonawczy ZPL w niezmienionym składzie

  Delegaci obecni podczas Walnego Zebrania Związku Polskiego Leasingu, członka Konfederacji Lewiatan, zdecydowali o przedłużeniu kadencji trzech członków Komitetu Wykonawczego ZPL na kolejne dwa lata.

 • 2018-06-04 Informacje prasowe

  Lekarz dostanie podwyżkę za pracę u jednego pracodawcy

  Przyznanie podwyżki lekarzom, którzy będą pracowali tylko u jednego pracodawcy, np. w szpitalu, utrudni funkcjonowanie wielu placówek medycznych - uważa Konfederacja Lewiatan. Taką rygorystyczną propozycję zawiera projekt ustawy dotyczący szybszego wzrostu nakładów budżetowych na ochronę zdrowia.

 • 2018-05-30 Informacje prasowe

  Gospodarka pędzi, ale trochę spowolni

  W pierwszym kwartale br. PKB wzrósł o 5,2 proc. (o 0,1 pkt proc. więcej niż w szybkim szacunku) w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS.

 • 2018-05-30 Informacje prasowe

  Będziemy zabiegać o więcej pieniędzy na politykę spójności

  Komisja Europejska przyjęła dziś przepisy o polityce spójności i polityce rolnej. W ramach wieloletniego budżetu UE do Polski ma trafić 64,4 mld euro, czyli około 20 mld mniej niż w obecnej perspektywie. Konfederacja Lewiatan, zarówno w ramach BusinessEurope, jak i w bezpośrednich kontaktach z przedstawicielami unijnych instytucji czy federacjami pracodawców, zawsze podkreśla rolę i wagę polityki spójności dla polskich przedsiębiorców. Będzie to robić również w ramach rozpoczętych właśnie negocjacji.

 • 2018-05-30 Informacje prasowe

  Rynek pracy czeka na kolejne zmiany

  Konfederacja Lewiatan podziela diagnozę Komisji Europejskiej dotyczącą rynku pracy w Polsce. Cieszy spadek bezrobocia i wzrost liczby pracujących. Niepokoi natomiast uzyskiwanie przez część osób wyższych dochodów ze świadczeń pomocy społecznej niż z pracy , co sprzyja dezaktywizacji, szczególnie kobiet. Niepokoi również brak systemowych rozwiązań wspierających rodzinę w codziennej opiece nad starszymi osobami niesamodzielnymi, co również negatywnie wpływa na prace kobiet po 50 roku życia.