Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-01-03 Informacje prasowe

  Przemysł w strefie euro w świetnej kondycji, u nas w dobrej

  W grudniu 2017 r. wskaźnik PMI Polskiego Sektora Przemysłowego wzrósł do poziomu 55,0 z 54,2 w listopadzie. Natomiast wskaźnik PMI Sektora Przemysłowego w strefie euro wzrósł do poziomu 60,6 z 60,1 w listopadzie - podał Markit.

 • 2018-01-03 Informacje prasowe

  Inflacja zmniejszyła w 2017 r. o 2% dochody realne Polaków

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w grudniu 2017 r. o 2,0 proc. r/r, a w stosunku do listopada br. o 0,2 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

 • 2017-12-29 Informacje prasowe

  W 2018 r. firmy będą zatrudniać i lepiej płacić

  Na rynku pracy mamy do czynienia z sytuacją, która nie miała miejsca od 25 lat. Dane płynące z gospodarki - rosnący PKB, spadające bezrobocie, rosnące wynagrodzenia i zapotrzebowanie na pracowników - sprawiają, że można nasz rynek pracy nazwać „rynkiem pracownika". W 2018 roku priorytetem powinno być wprowadzenie zmian, które wpłyną na usprawnienie procesu zatrudniania cudzoziemców. Problemy kadrowe powodują, iż firmy coraz częściej muszą ograniczać swoje plany inwestycyjne, co wpływa negatywnie na perspektywę rozwoju gospodarki.

 • 2017-12-29 Informacje prasowe

  Od 1 stycznia 2018 r. warto będzie inwestować w B+R+I

  1 stycznia 2018 r. wchodzi w życie ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej.

 • 2017-12-29 Informacje prasowe

  Pomorskie, małopolskie i wielkopolskie przewodzą

  W 2016 r. we wszystkich województwach odnotowano wzrost PKB r/r. Największy nastąpił w województwie pomorskim, najmniejszy w opolskim - podał GUS.

 • 2017-12-22 Informacje prasowe

  Nowa dyrektywa może zwiększyć obciążenia przedsiębiorstw

  Nowa dyrektywa dotycząca informowania na piśmie pracowników o warunkach zatrudnienia wymaga modernizacji, ale niektóre zawarte w niej propozycje mogą niekorzystnie wpłynąć na rozwiązania krajowe i zwiększyć obciążenia przedsiębiorstw - uważa Konfederacja Lewiatan. Komisja Europejska...

 • 2017-12-20 Informacje prasowe

  Solidarność i Lewiatan proszą prezydenta o veto

  NSZZ „Solidarność" i Konfederacja Lewiatan, w piśmie do prezydenta RP Andrzeja Dudy, apelują o nie podpisywanie ustawy dotyczącej zniesienia górnego limitu podstawy składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe (likwidacja tzw. trzydziestokrotności).

 • 2017-12-13 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy oceniają expose

  Premier Mateusz Morawiecki w expose zapowiedział przejście od gospodarki opartej na konsumpcji do gospodarki, którą ciągną inwestycje. Niestety, nie sprecyzował w jaki sposób ten proces ma przebiegać. Przedsiębiorców cieszą deklaracje o wzmocnieniu przedsiębiorczości i walce z przepisami, które utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej.

 • 2017-12-12 Informacje prasowe

  23 rekomendacje dla premiera Mateusza Morawieckiego

  Lewiatan na bieżąco monitoruje legislację gospodarczą i potrzeby przedsiębiorców w tym zakresie. Dzięki temu dokładnie wiemy czego oczekuje biznes w Polsce aby intensywniej się rozwijać i z optymizmem patrzeć na swój rozwój. Eksperci Konfederacji wraz z przedstawicielami firm członkowski...

 • 2017-12-11 Informacje prasowe

  Nowy premier, nowe zadania

  Zwiększenia inwestycji prywatnych i oszczędności, aktywizacji osób biernych zawodowo, odbudowy zaufania inwestorów do państwa, zmniejszenia opodatkowania pracy, przestrzegania procedur stanowienia prawa, zmiany stanowiska naszego kraju w kwestii euro, poprawy wizerunku Polski za granicą, lepszej koordynacji polityki gospodarczej (przełamania partykularnych interesów resortów) i konsultowania z partnerami społecznymi w RDS wszystkich ustaw - oczekuje od premiera Mateusza Morawieckiego Konfederacja Lewiatan.