Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-08-13 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy popierają sprzedaż energii tylko na giełdzie

  Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki, członek Konfederacji Lewiatan, popiera inicjatywę ministra energii dotyczącą zwiększenia obowiązku sprzedaży energii elektrycznej poprzez zorganizowane platformy obrotu. Wspiera też działania, które mogą przyczynić się do zwiększenia przejrzystości obrotu energią, tworzenia wiarygodnych indeksów rynkowych i prawidłowego funkcjonowania mechanizmów konkurencji.

 • 2018-07-27 Informacje prasowe

  Danina solidarnościowa zaboli wielu przedsiębiorców

  Konfederacja Lewiatan uważa, że pomoc dla osób niepełnosprawnych jest uzasadniona i potrzebna. Krytycznie jednak ocenia sposób finansowania nowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Będzie on bowiem finansowany w znaczącej części z pieniędzy płaconych przez pracodawców, a w okresie przejściowym kosztem Funduszu Pracy.

 • 2018-07-25 Informacje prasowe

  Urzędnicy chcą za dużo danych od firm telekomunikacyjnych

  Ilość danych jaką należy dostarczyć w oparciu o nowy formularz do przekazywania informacji o naruszeniu bezpieczeństwa lub integralności sieci lub usług telekomunikacyjnych, jest bardzo duża i niezwykle pracochłonna dla przedsiębiorców - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-07-25 Informacje prasowe

  Spotkanie Trump–Juncker nie tylko o cłach na samochody z UE

  Dziś przewodniczący KE Jean Claude Juncker i prezydent USA Donald Trump spotykają się w Waszyngtonie w sprawie barier celnych i taryfowych w handlu dwustronnym.

 • 2018-07-24 Informacje prasowe

  Proponujemy utworzenie Funduszu Podnoszenia Kompetencji

  Utworzenie Funduszu Podnoszenia Kompetencji (FPK), poprzez pozostawienie w firmie części składki przeznaczanej dotychczas na Fundusz Pracy - proponuje Konfederacja Lewiatan. Pieniądze z tego funduszu byłyby wydawane wyłącznie na szkolenia pracowników. W FPK pozostałoby 1,75% podstawy składki na FP, pozostałe 0,7% trafiałoby dalej do Funduszu Pracy.

 • 2018-07-24 Informacje prasowe

  Bezrobocie już poniżej 6 proc.

  Stopa bezrobocia w czerwcu 2018 r. wyniosła 5,9 proc. wobec 6,1 proc. w maju - podał GUS.

 • 2018-07-23 Informacje prasowe

  Centralne przetargi na leki niebezpieczne dla pacjentów

  Krajowi producenci leków zrzeszeni w Polskim Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego oraz Konfederacja Lewiatan ostrzegają przed konsekwencjami centralnych przetargów na leki. Grozi to monopolizacją rynku przez jednego wytwórcę, który po wyeliminowaniu konkurencji będzie dyktował ceny. Poza tym jakakolwiek awaria powodująca wstrzymanie produkcji u tego producenta pozbawia dostępu do leków wszystkich chorych w kraju.

 • 2018-07-20 Informacje prasowe

  Niepełnosprawni powinni kupować leki przez internet

  Konfederacja Lewiatan, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET wyrażają zdecydowane poparcie dla poprawki umożliwiającej osobom niepełnosprawnym nabywanie w aptekach internetowych leków na receptę. Jednocześnie ze zdumieniem obserwują opór korporacji aptekarskiej przeciw proponowanym zmianom.

 • 2018-07-19 Informacje prasowe

  Propozycja zmian w Krajowym Rejestrze Zadłużonych

  Projekt ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych (KRZ) sugeruje, iż dostęp do niego będzie poprzez stronę internetową. Zdaniem Konfederacji Lewiatan to rozwiązanie niefunkcjonalne i nieefektywne. Dane zawarte w rejestrze powinny być udostępniane bezpośrednio w formie teletransmisji biurom informacji gospodarczej (BIG).

 • 2018-07-18 Informacje prasowe

  Polski przemysł pokazuje moc i przyspiesza

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w czerwcu br., w ujęciu rocznym o 6,8 proc., natomiast budowlano-montażowa o 24,7 proc. - podał GUS.