Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-09-22 Informacje prasowe

  Pracodawcy intensywnie poszukują pracowników

  Stopa bezrobocia w sierpniu br. wyniosła 7 proc., wobec 7,1 proc. w lipcu br. - podał GUS.

 • 2017-09-21 Informacje prasowe

  Ustawa o komornikach uderza w przedsiębiorców

  Wiele zmian zaproponowanych w projekcie nowej ustawy o komornikach sądowych oraz ustawie o kosztach komorniczych jest dla przedsiębiorców (wierzycieli) bardzo niekorzystna i bezpośrednio w nich uderza - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-09-21 Informacje prasowe

  CETA dobra dla polskich firm

  Dzisiaj wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu  CETA. Negocjacje trwały ponad siedem lat. Zdaniem Konfederacji Lewiatan skorzystają na niej polskie przedsiębiorstwa.

 • 2017-09-21 Informacje prasowe

  Rada Rynku Pracy krytykuje budżet Funduszu Pracy

  Nie możemy zgodzić się na archaiczną, niedostosowaną do wyzwań rynku pracy, formułę wykorzystania środków z Funduszu Pracy. Niepokoi nas zmniejszenie środków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, aż o 14%, czyli o 931,6 mln zł, ograniczenie wydatków na Krajowy Fundusz Szkoleniowy o 47%, czyli 94 mln zł oraz finansowanie ze środków Funduszu przedsięwzięć, które nie należą do jego zadań - napisali w uchwale członkowie Rady Rynku Pracy.

 • 2017-09-20 Informacje prasowe

  Ustawę o ochronie danych osobowych trzeba jeszcze poprawić

  W projekcie ustawy o ochronie danych osobowych część uwag zgłaszanych przez przedsiębiorców została uwzględniona, ale jest wiele kwestii, które powinny zostać zmienione, w tym m.in. przepisy regulujące postępowanie przed nowym organem - Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) czy zasady kontroli przestrzegania przepisów o ochronie danych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-09-19 Informacje prasowe

  Pieniądze z foliówek mogą nie popłynąć na walkę ze smogiem

  Od nowego roku jednorazowe torby foliowe w sklepach nie będą już oferowane za darmo. Pieniądze z ich sprzedaży mają trafić na walkę ze smogiem. Zdaniem Konfederacji Lewiatan tak się nie stanie, ponieważ wpływy z opłaty recyklingowej trafią do budżetu i będą mogły być przeznaczone na różne cele. Chyba że Senat wprowadzi jeszcze poprawki do ustawy.

 • 2017-09-19 Informacje prasowe

  Reforma uczelni ułatwi współpracę biznesu i nauki

  Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia założenia reformy szkolnictwa wyższego przedstawione przez wicepremiera Jarosława Gowina. Dla przedsiębiorców szczególnie ważne są nowe regulacje dotyczące zmian w obszarze partnerstwa biznesu i nauki.

 • 2017-09-18 Informacje prasowe

  Pracodawcy niezadowoleni z budżetu Funduszu Pracy

  Nie można zaakceptować archaicznej, niedostosowanej do wyzwań rynku pracy, formuły wykorzystania środków z Funduszu Pracy. Wątpliwości budzi zmniejszenie środków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu i finansowanie ze środków Funduszu przedsięwzięć, które nie należą do jego zadań - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-09-18 Informacje prasowe

  Wynagrodzenia szybko rosną, ale pracowników brakuje

  Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w sierpniu br. wyniosło 6025,6 tys. osób i było większe niż rok temu o 4,5 proc. Zdecydowanie wyższa była dynamika przeciętnego wynagrodzenia, które wzrosło o 6,6 proc. rok do roku i wyniosło 4492,63 zł - podał GUS

 • 2017-09-15 Informacje prasowe

  Branża transportowa o wystąpieniu Junckera

  Niestety, nie wszystkie plany i zamierzenia zaprezentowane w wystąpieniu o stanie UE przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera nastrajają optymizmem przedsiębiorców świadczących usługi na europejskim rynku, a w szczególności pracodawców z branży transportu i logistyki.