Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-07-20 Informacje prasowe

  Niepełnosprawni powinni kupować leki przez internet

  Konfederacja Lewiatan, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET wyrażają zdecydowane poparcie dla poprawki umożliwiającej osobom niepełnosprawnym nabywanie w aptekach internetowych leków na receptę. Jednocześnie ze zdumieniem obserwują opór korporacji aptekarskiej przeciw proponowanym zmianom.

 • 2018-07-19 Informacje prasowe

  Propozycja zmian w Krajowym Rejestrze Zadłużonych

  Projekt ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych (KRZ) sugeruje, iż dostęp do niego będzie poprzez stronę internetową. Zdaniem Konfederacji Lewiatan to rozwiązanie niefunkcjonalne i nieefektywne. Dane zawarte w rejestrze powinny być udostępniane bezpośrednio w formie teletransmisji biurom informacji gospodarczej (BIG).

 • 2018-07-18 Informacje prasowe

  Polski przemysł pokazuje moc i przyspiesza

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w czerwcu br., w ujęciu rocznym o 6,8 proc., natomiast budowlano-montażowa o 24,7 proc. - podał GUS.

 • 2018-07-18 Informacje prasowe

  Morskie farmy wiatrowe zwiększą bezpieczeństwo Polski

  Polska w niedługiej perspektywie będzie potrzebowała nowych mocy w systemie energetycznym, gdyż zapotrzebowanie na energię wzrośnie o ok. 25 proc. do 2030 roku. Najważniejszą rolę w budowie bezpieczeństwa energetycznego powinna odegrać energetyka związana z morzem. Realizację morskich farm wiatrowych ma ułatwić Plan Zagospodarowania Przestrzennego Polskich Obszarów Morskich. Wymaga on jednak znaczących korekt - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-07-17 Informacje prasowe

  Polacy wierzą, że szybko znajdą nową pracę

  Rekordowo wysoko oceniamy swoje szanse na znalezienie nowego zatrudnienia. 88 proc. badanych Polaków ma nadzieję znaleźć pracę bez komplikacji. 68 proc. ocenia, że znajdzie co najmniej tak dobre warunki, jak dotychczas - wynika z 32. edycji kwartalnego badania Randstad Monitor Rynku Pracy.

 • 2018-07-16 Informacje prasowe

  Umowa UE - Japonia pomoże polskim eksporterom

  Jutro Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, premier Japonii Shinzō Abe oraz szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker podpiszą w Tokio umowę o wolnym handlu między UE i Japonią. Dzięki niej polski eksport do Japonii może się zwiększyć nawet o 10 proc. Wzrosną też szanse na kolejne japońskie inwestycje w naszym kraju - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-07-13 Informacje prasowe

  Inflacja rośnie, ale po wakacjach zacznie spadać

  Inflacja w czerwcu br., w ujęciu rocznym, wyniosła 2 proc., wobec 1,7 proc. w maju. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny wzrosły o 0,1 proc. - podał GUS.

 • 2018-07-12 Informacje prasowe

  Eksport trzyma się mocno

  Eksport w pierwszych pięciu miesiącach br. wyniósł 88,9 mld euro i zwiększył się w porównaniu z tym samym okresem 2017 r. o 6,1 proc. Import osiągnął 89,3 mld euro i był wyższy o 7,9 proc. - podał GUS.

 • 2018-07-11 Informacje prasowe

  Pracodawcy mają uwagi do projektu nowelizacji kpc

  Projekt nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego, jak i ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych są kompleksowe i będą miały zasadniczy wpływ na spory gospodarcze. Wprowadzają szereg zmian np.: przywrócenie postępowania w sprawach gospodarczych, nowe zasady obliczania opłaty sądowej, korekty w postępowaniu dowodowym. Konfederacja Lewiatan zgłosiła do projektu uwagi dotyczące, m.in. planu rozprawy, okresu na przygotowanie apelacji czy wprowadzenia stałej opłaty.

 • 2018-07-10 Informacje prasowe

  Zwiększenie cyberbezpieczeństwa osłabi konkurencyjność

  Podniesienie poziomu krajowego cyberbezpieczeństwa stanowi wyzwanie, zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnych przedsiębiorców. Zdaniem Konfederacji Lewiatan model realizacji zadań państwa w tym obszarze, zaproponowany w projekcie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, może okazać się jednak mało efektywny i zbyt ingerujący w działalność firm. Pracę nad nowymi przepisami rozpoczął Senat.