Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-05-25 Informacje prasowe

  Bezrobocie spada, ale liczba aktywnych zawodowo maleje

  Stopa bezrobocia na koniec kwietnia br. wyniosła 6,3 proc, wobec 6,6 proc. w marcu - podał GUS.

 • 2018-05-25 Informacje prasowe

  Minister obrony chce za bardzo ingerować w działalność firm

  Kolejna wersja projektu ustawy o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców, mimo wprowadzenia kilku pozytywnych zmian, nadal budzi zaniepokojenie przedsiębiorców. Projekt, pomimo ustawowego obowiązku, nie został też skierowany w ramach konsultacji społecznych do reprezentatywnych organizacji pracodawców oraz Rady Dialogu Społecznego - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-05-23 Informacje prasowe

  Kolejny projekt ustawy o REIT-ch rozczarowuje

  Firmy inwestycji w najem nieruchomości (FINN) powinny mieć możliwość inwestowania nie tylko w nieruchomości mieszkalne, ale także magazynowe, handlowe oraz biurowe. Inwestorzy indywidualni zaś powinni uzyskać zwolnienie od podatku dla zysków ze zbycia akcji FINN - to tylko niektóre propozycje Konfederacji Lewiatan dotyczące nowego projektu ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości.

 • 2018-05-23 Informacje prasowe

  Niedziele bez handlu odbiły się na zakupach

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w kwietniu br., w ujęciu rocznym, w cenach stałych, o 4 proc. (wobec 8,8 proc. w marcu) - podał GUS.

 • 2018-05-21 Informacje prasowe

  Produkcja przyspieszyła. Budownictwo też, ale ma problemy

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w kwietniu, w ujęciu rocznym, o 9,3 proc., natomiast budowlano-montażowa o 19,7 proc. - podał GUS.

 • 2018-05-21 Informacje prasowe

  Apel do ministra środowiska w sprawie recyklingu odpadów

  Konfederacja Lewiatan apeluje do ministra środowiska o jak najszybsze rozpoczęcie prac legislacyjnych nad nowym rozporządzeniem w sprawie rocznych poziomów odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych pochodzących z gospodarstw domowych. Może ono podwyższyć poziomy recyklingu odpadów opakowaniowych w 2019 roku. Firmy potrzebują więcej czasu, aby uwzględnić skutki finansowe nowej regulacji w budżetach na przyszły rok.

 • 2018-05-21 Informacje prasowe

  Apteka dla aptekarza nie przyniosła deklarowanych skutków

  Po 11 miesiącach funkcjonowania regulacja „apteka dla aptekarza" nie zrealizowała żadnego z celów prezentowanych w uzasadnieniu ustawy. Zrealizowała za to cel nadrzędny, lecz ukryty, w postaci zabetonowania rynku i ograniczenia na nim konkurencji. Nie zmieni tego nawet fakt, że wnioskodawcy i propagatorzy ustawy w postaci samorządu aptekarskiego zaprezentowali swoje tezy w gmachu Ministerstwa Zdrowia, z pominięciem głosu środowiska przedsiębiorców.

 • 2018-05-18 Informacje prasowe

  Wynagrodzenia rosną coraz szybciej

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w kwietniu 4840,44 zł i było wyższe o 7,8 proc. niż rok temu. Zatrudnienie zaś wzrosło o 3,7 proc. w stosunku do kwietnia 2017 roku - podał GUS.

 • 2018-05-18 Informacje prasowe

  Ministerstwo Zdrowia ignoruje pracodawców

  Resort zdrowia nie traktuje równo wszystkich partnerów społecznych. Prowadzi rozmowy na temat funkcjonowania ustawy „Apteka dla aptekarza" tylko z samorządem aptekarskim, nie informując o niczym przedstawicieli organizacji pracodawców, czego jaskrawym przykładem jest organizowana 21 maja br. konferencja prasowa wspólnie z Naczelną Izbą Aptekarską, w siedzibie ministerstwa - napisała Konfederacja Lewiatan w liście do ministra zdrowia.

 • 2018-05-17 Informacje prasowe

  Grzegorz Baczewski dyrektorem generalnym Lewiatana

  Dr Grzegorz Baczewski został dyrektorem generalnym Konfederacji Lewiatan, wcześniej pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego i szefa zespołu ekspertyzy. Lech Pilawski - dotychczasowy dyrektor generalny - pozostanie w strukturze Lewiatana jako doradca prezydent Konfederacji. Powołano także czterech zastępców dyrektora generalnego: Marzenę Chmielewską (ds. rozwoju projektów), Agnieszkę Fiszer (ds.ekonomiczno-finansowych), Kubę Giedrojcia (ds. komunikacji i relacji) oraz Krzysztofa Kajdę (ds. legislacji).