Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-09-19 Informacje prasowe

  Pieniądze z foliówek mogą nie popłynąć na walkę ze smogiem

  Od nowego roku jednorazowe torby foliowe w sklepach nie będą już oferowane za darmo. Pieniądze z ich sprzedaży mają trafić na walkę ze smogiem. Zdaniem Konfederacji Lewiatan tak się nie stanie, ponieważ wpływy z opłaty recyklingowej trafią do budżetu i będą mogły być przeznaczone na różne cele. Chyba że Senat wprowadzi jeszcze poprawki do ustawy.

 • 2017-09-19 Informacje prasowe

  Reforma uczelni ułatwi współpracę biznesu i nauki

  Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia założenia reformy szkolnictwa wyższego przedstawione przez wicepremiera Jarosława Gowina. Dla przedsiębiorców szczególnie ważne są nowe regulacje dotyczące zmian w obszarze partnerstwa biznesu i nauki.

 • 2017-09-18 Informacje prasowe

  Pracodawcy niezadowoleni z budżetu Funduszu Pracy

  Nie można zaakceptować archaicznej, niedostosowanej do wyzwań rynku pracy, formuły wykorzystania środków z Funduszu Pracy. Wątpliwości budzi zmniejszenie środków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu i finansowanie ze środków Funduszu przedsięwzięć, które nie należą do jego zadań - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-09-18 Informacje prasowe

  Wynagrodzenia szybko rosną, ale pracowników brakuje

  Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w sierpniu br. wyniosło 6025,6 tys. osób i było większe niż rok temu o 4,5 proc. Zdecydowanie wyższa była dynamika przeciętnego wynagrodzenia, które wzrosło o 6,6 proc. rok do roku i wyniosło 4492,63 zł - podał GUS

 • 2017-09-15 Informacje prasowe

  Branża transportowa o wystąpieniu Junckera

  Niestety, nie wszystkie plany i zamierzenia zaprezentowane w wystąpieniu o stanie UE przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera nastrajają optymizmem przedsiębiorców świadczących usługi na europejskim rynku, a w szczególności pracodawców z branży transportu i logistyki.

 • 2017-09-14 Informacje prasowe

  Jednolita cena książki zaszkodzi czytelnictwu

  Konfederacja Lewiatan negatywnie ocenia przedstawiony przez PSL projekt ustawy o jednolitej cenie książki ponieważ może doprowadzić do znacznego spadku sprzedaży nowości wydawniczych i obniżenia poziomu czytelnictwa. Negatywnie odbije się też na kondycji sektora e-commerce.

 • 2017-09-13 Informacje prasowe

  Firmy będą miały mało czasu, aby dostarczyć sprzęt medyczny

  Przyjęty przez rząd projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej zakłada zakup sprzętu i aparatury medycznej, wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej i  tzw. dentobusów. Konfederacja Lewiatan uważa, że firmy będą miały bardzo mało czasu, aby przygotować i zrealizować zamówienia w wyznaczonym terminie.

 • 2017-09-13 Informacje prasowe

  Pracodawcy chcą przekazywać dane elektronicznie

  Najlepszym rozwiązaniem byłoby przejście do systemu elektronicznego przekazywania danych do Urzędu Komunikacji Elektronicznej z zapewnieniem alternatywnych form dostarczania formularzy, w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń - postuluje Konfederacja Lewiatan, oceniając propozycje UKE dotyczące odświeżenia i ujednolicenia formularzy składanych przez przedsiębiorców.

 • 2017-09-11 Informacje prasowe

  Podwyżki stóp procentowych nie będzie

  W sierpniu br. inflacja w ujęciu rocznym wzrosła do 1,8 proc., ale w stosunku do lipca spadła o 0,1 proc.- podał GUS.

 • 2017-09-08 Informacje prasowe

  Rośnie liczba wolnych miejsc pracy, bo brakuje pracowników

  O ponad 27 tys. wzrosła w II kwartale br. liczba wolnych miejsc pracy - podał dzisiaj GUS w raporcie „Popyt na pracę w II kwartale 2017 r." Dane te mają pozytywny wydźwięk. Jednak niepokoić musi fakt, że główną przyczyną rosnącej liczby wolnych miejsc pracy jest niska aktywność zawodowa Polaków, a nie dynamiczny wzrost nowotworzonych etatów.