Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2020

 • 2020-02-20 Aktualności
  Aktualności

  Komisja Europejska opublikowała strategię cyfrową dla Europy

  Dokument zawiera szereg wskazówek dla europejskiej gospodarki na najbliższych pięć lat.

 • 2020-02-19 Aktualności
  Aktualności

  Płace rosną szybko, zatrudnienie wolniej

  Ważne dla firm. W stosunku do stycznia ubiegłego roku tempo wzrostu zatrudnienia jest słabsze. Przed rokiem zwiększyło się o 2,9%, a w styczniu br. o 1,1%.

 • 2020-02-18 Aktualności
  Aktualności

  Wspólne stanowisko biznesu w sprawie sztucznej inteligencji

  • 17 organizacji biznesowych i platform internetowych z 9 państw Europy Środkowo-Wschodniej , w tym Konfederacja Lewiatan, przyjęło wspólne stanowisko w sprawie sztucznej inteligencji.
  • Zdaniem przedsiębiorców świadomość negatywnych aspektów sztucznej inteligencji nie powinna prowadzić do zakazania jej zastosowania, choćby w kwestii technologii rozpoznawania twarzy.

 • 2020-02-17 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan proponuje zmiany w przepisach dotyczących morskich farm wiatrowych

  • Rozwiązania przyjęte w projekcie ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych pozwolą już rozpoczętym inwestycjom na dalszy szybszy rozwój.
  • Mogą także zachęcić inwestorów. Aby tak się stało. Lewiatan proponuje wprowadzenie do projektu kilku zmian.

 • 2020-02-14 Aktualności
  Aktualności

  Nowy Zielony Ład w centrum zainteresowania europejskiego biznesu

  Dyrektorzy generalni federacji członkowskich BusinessEurope spotkali się 13 lutego w Brukseli na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego (ExCO). Omawiano program prac Komisji Europejskiej na 2020 r. oraz stanowisko biznesu wobec flagowego projektu UE - zielonej transformacji unijnej gospodarki.

 • 2020-02-14 Aktualności
  Aktualności

  Co nowego w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym?

  Dużo się dzieje. Najważniejsze personalia: Jacek Krawczyk, przewodniczący Grupy I - pracodawców i wiceprezydent Konfederacji Lewiatan został wybrany na kandydata na prezydenta EKES, zdobywając 66 na 94 głosy uzyskał bardzo silne poparcie, ale ostateczny wybór na to stanowisko odbędzie się podczas październikowej sesji plenarnej.

 • 2020-02-14 Aktualności
  Aktualności

  Zielone światło dla umów między UE a Wietnamem

  Parlament Europejski poparł umowy o wolnym handlu (FTA) i umowy o ochronie inwestycji (IPA) między Unią Europejską a Wietnamem.

 • 2020-02-13 Aktualności
  Aktualności

  AI Challengers – relacja z konferencji w Pradze

  W Pradze odbyło się spotkanie zorganizowane z inicjatywy Konfederacji Przemysłu Republiki Czeskiej (Svaz průmyslu a dopravy ČR) dotyczące sztucznej inteligencji oraz nowych technologii. Udział wzięli przedstawiciele 17 organizacji biznesowych i platform z 9 państw Europy Środkowo- Wschodniej: Czech, Słowacji, Słowenii, Polski, Litwy, Bułgarii, Węgier, Rumunii i Chorwacji.

 • 2020-02-12 Aktualności
  Aktualności

  W Brukseli o Europejskim Zielonym Ładzie

  5-6 lutego odbyła się wizyta studyjna w Brukseli Doroty Zawadzkiej-Stępniak - Dyrektorki Departamentu Energii i Zmian Klimatu Konfederacji Lewiatan. Jej celem było przedstawienie planów i priorytetów w zakresie unijnej transformacji klimatycznej w relacjach z BusinessEurope oraz instytucjami UE, a także udział w dyskusji na temat planów Komisji Europejskiej w związku z wdrażaniem Europejskiego Zielonego Ładu.

 • 2020-02-12 Aktualności
  Aktualności

  Nowe władze Związku Pracodawców Przemysłu Spożywczego

  29 stycznia 2020 roku odbyło się walne zgromadzenie Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Spożywczego. Arkadiusz Grądkowski, opiekun związku oraz Przemysław Pruszyński, sekretarz Rady Podatkowej podsumowali działania podejmowane na rzecz branży spożywczej przez...