Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-06-26 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy i związkowcy apelują do Prezydenta RP w sprawie zmian w Kodeksie Karnym

  Konfederacja Lewiatan, Business Centre Club, Związek Rzemiosła Polskiego, Pracodawcy RP, ZPP, Forum Związków Zawodowych, OPZZ i NSZZ Solidarność wspólnie zaapelowały do Prezydenta RP o wystąpienie do Sejmu z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie ustawy z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw.

 • 2019-06-25 Aktualności
  Aktualności

  Zmiana procedury cywilnej: będzie drożej

  • Koszt doręczenia pisma procesowego może wynieść nawet ok. 100 zł i istnieje ryzyko, że nowy sposób doręczenia wydłuży proces sądowy.
  • Opłaty sądowe w niektórych przypadkach wzrosną o kilkaset procent.


 • 2019-06-24 Aktualności
  Aktualności

  BusinessEurope: European business seeks a step change in EU social policy

  Today, BusinessEurope published its new strategic paper on the future EU social dimension, seeking a step change in EU social policy. Given the challenges Europe is facing today, our social achievements and progress can't be taken for granted.

 • 2019-06-24 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan w Brukseli - wydarzenia tygodnia

  Przeegląd najważniejszych wydarzeń z udziałem brukselskiego biura Lewiatana.

 • 2019-06-24 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz w DGP o umowach handlowych i promocji eksportu

  Przedsiębiorcy nie do końca zdają sobie sprawę z korzyści wynikających z umów handlowych podpisywanych przez UE - mówi w rozmowie z DGP Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz.

 • 2019-06-19 Aktualności
  Aktualności

  Europosłowie komentują wyniki badania Lewiatana

  Europosłowie Elżbieta Łukacijewska i Jan Olbrycht skomentowali badanie Lewiatana, w którym sprawdzaliśmy czego polski biznes oczekuje od UE.

 • 2019-06-19 Aktualności
  Aktualności

  Klauzula mediacyjna w kontraktach - do czego służy?

  Do rozwiązania w drodze mediacji nadają się przede wszystkim spory wynikające z krajowych i międzynarodowych umów handlowych, spory dotyczące przekształceń i połączeń spółek, a także te, które dotyczą renegocjacji długoletnich umów handlowych oraz konfliktów pomiędzy wspólnikami - wynika z danych ICC (International Chamber of Commerce) w Paryżu i VIAC (Vienna International Arbitral Centre) w Wiedniu.

 • 2019-06-19 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany we władzach Związku Polskiego Leasingu

  Pod koniec maja w Warszawie, odbyło się Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu, członka Konfederacji Lewiatan, podczas którego przeprowadzono wybory do Komitetu Wykonawczego i innych organów statutowych polskiej organizacji leasingowej, reprezentującej 90 proc. rynku leasingu w Polsce. Eksperci branży leasingowej pracują społecznie na rzecz rozwiązań istotnych dla funkcjonowania polskich leasingodawców i ich klientów.

 • 2019-06-19 Aktualności
  Aktualności

  Najlepiej obniżyć PIT dla wszystkich

  • Ministerstwo Finansów zapowiedziało wprowadzenie zerowego PIT dla osób do 26 roku życia.
  • Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan uważa, że to rozwiązanie realizuje postulat obniżenia klina podatkowego, który postulują przedsiębiorcy.
  • Najlepsze i bardziej sprawiedliwe byłoby jednak obniżenie PIT dla wszystkich podatników.

 • 2019-06-19 Aktualności
  Aktualności

  Płace nadal szybko rosną

  Ważne dla firm. Największe podwyżki od początku roku miały miejsce w firmach prowadzących działalność związaną z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi (8,4%).