Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-04-01 Aktualności
  Aktualności

  Nagroda: Szkolenia w pracy 2019 - konkurs dla firm MŚP

  Szkolenia w pracy 2019 (Training at Work Award 2019) - to nagroda Komisji Europejskiej, która ma na celu promocję programów rozwoju pracowników i kształcenia zawodowego. Mogą ją zdobyć firmy z sektora MŚP (również mikroprzedsiębiorcy), którzy zapewniają swoim pracownikom możliwości podnoszenia kwalifikacji i/lub przekwalifikowania.

 • 2019-04-01 Aktualności
  Aktualności

  W przemyśle silnego spowolnienia nie będzie

  Ważne dla firm: Spowolnienie w Unii Europejskiej mobilizuje nasze przedsiębiorstwa do poszukiwania nowych rynków zbytu.

 • 2019-04-01 Aktualności
  Aktualności

  Chińskie BIZ w Unii Europejskiej: implikacje dla europejskiego biznesu i kształtowania polityki

  29 marca odbyła się dyskusja w BusinessEurope nt. chińskich inwestycji w UE, w której udział wziął Adam Dorywalski, ekspert Lewiatana w Brukseli. Do dyskusji zaproszeni zostali również Agatha Kratz z Rhodium Group i Mikko Huotari z Mercator Institute for China Studies, którzy przedstawili rezultaty przeprowadzonego przez nich obszernego badania pt. ‘Chinese FDI in the European Union: 2018 Trends and Impact of New Screening Policies.

 • 2019-04-01 Aktualności
  Aktualności

  O europejskim filarze praw socjalnych w EKES-ie

  28 marca miało miejsce wysłuchanie publiczne nt. europejskiego filaru praw socjalnych, zorganizowane przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, w którym udział wzięli Kinga Grafa, dyrektorka biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli oraz Adam Dorywalski, ekspert ds. UE.

 • 2019-03-29 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan w Brukseli - wydarzenia tygodnia

  Kinga Grafa, dyrektorka biura Lewiatana w Brukseli spotkała się 26 marca z grupą dyrektorów biur regionalnych NHO, aby przedstawić działalność Konfederacji Lewiatan w kraju i Brukseli oraz dotychczasową współpracę pomiędzy dwoma federacjami (m. in. w ramach EFNI 2018).

 • 2019-03-29 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja przyspieszyła, bo drożeje żywność

  Ważne dla firm: Ceny energii elektrycznej w ujęciu rocznym spadły o 1,3%, a na przestrzeni miesiąca o 0,1%.

 • 2019-03-29 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie Rady Regionów w Radoczy

  W czasie spotkania Rady Regionów, które odbyło się 27 marca br. w Radoczy, wiele miejsca poświęcono misji i wartościom Konfederacji Lewiatan, a także wymianie dobrych praktyk w pracach organizacji regionalnych.

 • 2019-03-28 Aktualności
  Aktualności

  Rusza cykl konferencji dla przedsiębiorców o Pracowniczych Planach Kapitałowych

  Polski Fundusz Rozwoju zaprasza na cykl konferencji poświęconych Pracowniczym Planom Kapitałowym, przeznaczonych dla przedstawicieli pracodawców. Będą one odbywać się będą w marcu i kwietniu 2019 r. we współpracy z Urzędami Wojewódzkimi poszczególnych województw.

 • 2019-03-28 Aktualności
  Aktualności

  Poszukiwanie pieniędzy u przedsiębiorców

  Resort finansów chce oddzielić prawdziwych przedsiębiorców od osób pozornie samozatrudnionych. Pracodawcy obawiają się, że nowe regulacje niczego nie zmienią i będą powszechnie obchodzone.


 • 2019-03-27 Aktualności
  Aktualności

  Relacja ze spotkania Egelund Network

  W dniach 20-21 marca odbyło się spotkanie Egelund Network, czyli nieformalnego zrzeszenia federacji z regionu Morza Bałtyckiego, które należą do BusinessEurope. Głównym tematem tegorocznych dyskusji była konkurencyjność Europy. Konfederację Lewiatan reprezentowała dyrektorka biura w Brukseli Kinga Grafa.