Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-05-13 Aktualności
  Aktualności

  XII Regaty Żeglarskie Konfederacji Lewiatan - zapowiedź wydarzenia

  Zapraszamy na spotkanie żeglarskie do Kamienia, gdzie w dniach 30.08-01.09 2019 r. po raz dwunasty odbędą się Regaty Żeglarskie Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-05-10 Aktualności
  Aktualności

  Jaka Europa po wyborach? Spotkanie z europosłanką Danutą Hübner

  W środę w Konfederacji Lewiatan rozmawialiśmy z prof. Danutą Hübner o przyszłości Europy i pozycji Polski w UE. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 26 maja tego roku, przedsiębiorcy z Lewiatana mieli okazję do bezpośredniej rozmowy z panią europoseł o istotnych dla biznesu zagadnieniach.

 • 2019-05-10 Aktualności
  Aktualności

  Konieczne zmiany w prawie geologicznym i górniczym

  • Nieuregulowany stan prawny nieruchomości objętej wnioskiem o wydanie decyzji na działalność koncesjonowaną, nie powinien być przeszkodą do wszczęcia i prowadzenia postępowania dotyczącego wydania koncesji - uważa Konfederacja Lewiatan.
  • W projekcie nowego prawa geologicznego i górniczego należy przyjąć elastyczne podejście do składanych wniosków koncesyjnych i umożliwienia wskazywania prawa do nieruchomości o które w przyszłości będzie zamierzał się ubiegać wnioskodawca.

 • 2019-05-09 Aktualności
  Aktualności

  European Business Summit o wzroście gospodarczym i eurowyborach

  W dniach 6-7 maja br. w Brukseli odbyła się dziewiętnasta edycja European Business Summit (EBS). Motywem przewodnim tegorocznej konferencji było zapewnienie wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu i innowacyjności w całej UE. Towarzyszyły temu dyskusje nt. tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz możliwego składu i priorytetów następnej Komisji Europejskiej. Wśród panelistów była Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz. W konferencji uczestniczyli również Kinga Grafa, dyrektorka biura Lewiatana w Brukseli oraz Adam Dorywalski, ekspert Lewiatana ds. UE.

 • 2019-05-09 Aktualności
  Aktualności

  "eZdrowie - życie bez barier" - Spotkanie w Instytucie Spraw Publicznych

  10 maja w Instytucie Spraw Publicznych odbędzie się spotkanie poświęcone prezentacji i wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych do wspomagania działań związanych z ochroną zdrowia. Warsztaty będą okazją do szerokiego upowszechnienia i popularyzacji wiedzy o eZdrowiu.

 • 2019-05-09 Aktualności
  Aktualności

  Sezonowy spadek bezrobocia

  Ważne dla firm. Jednym z największych obecnie wyzwań dla pracodawców jest pozyskanie i utrzymanie pracowników, szczególnie tych, którzy mają pożądane na rynku pracy kwalifikacje.

 • 2019-05-08 Aktualności
  Aktualności

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2019

  Centrum Mediacji Lewiatan zaprasza na "Mediowanie w Lewiatanie" - wydarzenie organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2019.

 • 2019-05-08 Aktualności
  Aktualności

  Nowa publikacja Lewiatana: "Model monitorowania rządowego procesu legislacyjnego w Konfederacji Lewiatan"

  Przedstawiamy Państwu przewodnik "Model monitorowania rządowego procesu legislacyjnego w Konfederacji Lewiatan". Podsumowaliśmy w nim doświadczenia projektu „Wdrożenie modelowych rozwiązań w zakresie monitorowania zmian w prawie gospodarczym w Konfederacji Lewiatan".

 • 2019-05-08 Aktualności
  Aktualności

  Małe obiekty nie będą wymagały pozwolenia na budowę

  • Projekt ustawy prawo budowlane, który znajduje się w konsultacjach społecznych, zawiera wiele korzystnych zmian, chociaż niektóre regulacje wymagają jeszcze uzupełnienia - uważa Konfederacja Lewiatan.
  • Obiekty małej architektury, bez względu na lokalizację, nie będą wymagały ani pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia.
  • Do tej listy należałoby jeszcze dodać urządzenia do selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych.

 • 2019-05-07 Aktualności
  Aktualności

  Obniżenie podatku od miedzi o 15% nie pobudzi inwestycji

  • Dzisiaj senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych rozpatrzy ustawę obniżającą podatek od wydobycia niektórych kopalin.
  • Konfederacja Lewiatan docenia propozycję redukcji podatku o 15%. Nie pobudzi on jednak inwestycji w branży wydobycia miedzi i srebra.
  • Najlepszym rozwiązaniem byłoby całkowite zniesienie podatku lub jeśli nie jest to obecnie możliwe, znaczne jego obniżenie oraz wprowadzenie ulg i zachęt inwestycyjnych.