Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-03-13 Aktualności
  Aktualności

  Biznes na rynku meksykańskim - spotkanie

  Uprzejmie informujemy, że Ambasada Meksyku w Polsce we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą w dniu 20 marca 2018 r. organizuje spotkanie dotyczące możliwości działań biznesowych na rynku meksykańskim. Gościem spotkania będzie Pan Gerardo Gutierrez Candani, Prezes Federalnego Urzędu ds...

 • 2018-03-13 Aktualności
  Aktualności

  Przez zakaz reklamy apteki nie mogą wypożyczać inhalatorów

  Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET apelują, aby nie karać aptek za wypożyczanie inhalatorów chorym. Zakaz reklamy aptek doprowadził do zabronienia wszelkich aktywności związanych z profilaktyką i poradnictwem zdrowotnym w aptekach.

 • 2018-03-12 Aktualności
  Aktualności

  25 lat sukcesu jednolitego rynku

  Od 25 lat jednolity rynek UE jest kamieniem węgielnym integracji europejskiej oraz silnym czynnikiem wzrostu i zatrudnienia, przynosząc ogromne korzyści europejskim firmom i obywatelom. Tylko w latach 1992-2006 zapewnił dodatkowy zysk w wysokości około 233 miliardów euro i 2,8 miliona nowych miejsc pracy.

 • 2018-03-12 Aktualności
  Aktualności

  Rośnie eksport do USA, spada do Wielkiej Brytanii

  Eksport wzrósł w styczniu 2018 r. o 4,8 proc. (euro, r/r), a import o 10,9 proc. - podał GUS.

 • 2018-03-12 Aktualności
  Aktualności

  Duże firmy zapowiadają wzrost inwestycji

  Aż 72 proc. dużych przedsiębiorstw planuje w tym roku wzrost inwestycji, 52 proc. zwiększy zatrudnienie - wynika z badania nastrojów przedsiębiorców zrealizowanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-03-09 Aktualności
  Aktualności

  Ministerstwo Środowiska wycofało zły projekt ustawy z Sejmu

  Po krytyce przedsiębiorców Ministerstwo Środowiska wycofało z Sejmu projekt ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko. Konfederacja Lewiatan wielokrotnie wskazywała, że doprowadzi on do komplikacji postępowań administracyjnych w trakcie inwestycji i utrudni absorbcję środków unijnych.

 • 2018-03-09 Aktualności
  Aktualności

  Zaproszenie do udziału w E-commerce Week w Genewie

  Zapraszamy do udziału w  4. edycji E-commerce week , organizowanej przez UNCTAD (Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju), poświęconej tematyce „Rozwojowego Wymiaru Platform Cyfrowych" ( Development Dimension of Digital Platforms ). Konferencja odbędzie się w...

 • 2018-03-09 Aktualności
  Aktualności

  Nie ograniczajmy samodzielności dzieci w internecie

  Zaniepokojenie budzi przesunięcie z 13 na 16 lat granicy wieku dziecka, któremu, za zgodą rodziców czy opiekuna, mogą być bezpośrednio oferowane usługi świadczone drogą elektroniczną. Jest to nieuzasadnione z punktu widzenia innych regulacji obowiązujących w naszym kraju - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając najnowsze zmiany w projekcie ustawy o ochronie danych osobowych.

 • 2018-03-09 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w emeryturach mają służyć pracownikom i gospodarce

  Odbudowa filara kapitałowego - to główny cel projektu zmian w systemie emerytalnym, który zapowiedzieli politycy PO.

 • 2018-03-08 Aktualności
  Aktualności

  Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców - spotkanie w Zamościu

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza przedsiębiorców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym wsparcia na realizację innowacyjnych projektów. Spotkanie odbędzie się w Zamościu 21 marca 2018 roku o godzinie 10:00 w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu (ul....