Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-01-04 Aktualności
  Aktualności

  Nowe prawo wodne pełne wątpliwości

  Po wejściu w życie nowego prawa wodnego pojawiło się wiele wątpliwości i pytań dotyczących m.in. opłat za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej, stawek opłat zmiennych za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych czy przepisów przejściowych związanych z wprowadzaniem nowych taryf. Konfederacja Lewiatan ma nadzieję, że zostaną one rozwiane przez Ministerstwo Środowiska.

 • 2018-01-04 Aktualności
  Aktualności

  Pierwsze spotkanie z cyklu Autorytety Przedsiębiorczości

  Autorytety Przedsiębiorczości to nowy projekt tworzony przez Forum Młodych Lewiatan, działające przy Konfederacji Lewiatan w Warszawie.

 • 2018-01-04 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie: Biznesowe DNA milenialsów

  W imieniu organizatora zapraszamy na debatę: Pokolenie baby boomers, pokolenie X, milenialsi - czego możemy się od  siebie nauczyć? , której moderatorem będzie ekspert Konfederacji Jakub Gontarek.

  Gościem specjalnym spotkania będzie Sebastian Kotow mówca motywacyjny z autorskim wykładem: Jak niemożliwe staje się osiągalne - o samodyscyplinie, wytrwałości i psychologii osiągnięć.

 • 2018-01-04 Aktualności
  Aktualności

  RAPORT: Adaptacja miejsca pracy dla osób starszych i niepełnosprawnych

  Zapraszamy do lektury raportu stworzonego przez Instytut Spraw Publicznych, w jego powstaniu udział brali m.in. eksperci Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-01-04 Aktualności
  Aktualności

  Nowy Zarząd Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki

  15 grudnia 2017 r. odbyło się ostatnie w roku 2017 posiedzenie Zarządu Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki, w którym udział wzięli - członkowie Zarządu: Paweł Smoleń, Dariusz Brzozowski, Małgorzata Mika-Bryska, Janusz Moroz, Jacek Piekacz i Tomasz Surma w zastępstwie pani Bohdany...

 • 2018-01-03 Aktualności
  Aktualności

  Nowe prawo własności przemysłowej zaszkodzi farmacji

  Regulacje zawarte w projekcie ustawy Prawo własności przemysłowej w sposób nieuzasadniony poszerzają ochronę patentową i są szkodliwe dla krajowego przemysłu farmaceutycznego. W związku z tym powinny zostać usunięte - uważają członkowie Konfederacji Lewiatan reprezentujący branżę farmaceutyczną.

 • 2018-01-03 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja zmniejszyła w 2017 r. o 2% dochody realne Polaków

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w grudniu 2017 r. o 2,0 proc. r/r, a w stosunku do listopada br. o 0,2 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

 • 2018-01-03 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł w strefie euro w świetnej kondycji, u nas w dobrej

  W grudniu 2017 r. wskaźnik PMI Polskiego Sektora Przemysłowego wzrósł do poziomu 55,0 z 54,2 w listopadzie. Natomiast wskaźnik PMI Sektora Przemysłowego w strefie euro wzrósł do poziomu 60,6 z 60,1 w listopadzie - podał Markit.

 • 2018-01-03 Aktualności
  Aktualności

  List otwarty w sprawie wejścia Polski do strefy euro

  „Rzeczpospolita" opublikowała list otwarty skierowany do wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Jego sygnatariusze, wśród których znalazły się Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan i Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan, zwracają się do premiera z apelem o wznowienie przygotowań do wejścia Polski do strefy euro.

 • 2018-01-03 Aktualności
  Aktualności

  Nowa ustawa dot. działalności innowacyjnej

  1 stycznia 2018 r. w życie weszła ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej.