Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-06-14 Aktualności
  Aktualności

  Walne Zgromadzenie Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

  13 czerwca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych. Podczas spotkania zostało rozpatrzone i zatwierdzone sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z działalności Związku w 2017 r. Głównym punktem agendy spotkania było przedstawienie planów...

 • 2018-06-13 Aktualności
  Aktualności

  Eksport pod presją złych wieści z Europy

  W kwietniu br., po raz pierwszy w tym roku, odnotowaliśmy nadwyżkę w obrotach towarowych w wysokości 314 mln euro. Po czterech miesiącach saldo wymiany handlowej jest jednak ujemne i wynosi 760 mln euro - podał NBP. Zbliżone dane opublikował wcześniej GUS.

 • 2018-06-13 Aktualności
  Aktualności

  Mądrze inwestujmy w sztuczną inteligencję

  Wykorzystanie istniejących już funkcjonalności sztucznej inteligencji pozwoli polskim firmom budować nowe usługi na bazie już istniejących rozwiązań w znacznie krótszym czasie i bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów. Dzięki upowszechnieniu się usług sztucznej inteligencji w języku polskim możemy uzyskać efekt „kuli śnieżnej" w liczbie nowych rozwiązań - napisała Konfederacja Lewiatan w stanowisku dotyczącym komunikatu Komisji Europejskiej „ Sztuczna inteligencja dla Europy".

 • 2018-06-12 Aktualności
  Aktualności

  Korzystaj z pozasądowych form rozstrzygania sporów

  Pozasądowe rozwiązywanie sporów - w skrócie ADR (ang. Alternative Dispute Resolution) - to polubowne postępowania prowadzone w sporach pomiędzy konsumentami a przedsiębiorcami. Procedura jest szybsza, znacznie mniej sformalizowana niż postępowanie przed sądem i - w dobie rosnącej popularności zakupów transgranicznych - staje się coraz bardziej popularna wśród obywateli Unii Europejskiej.

   


 • 2018-06-12 Aktualności
  Aktualności

  Mocniejszy zespół ZPL w Leaseurope

  W ostatnim czasie Związek Polskiego Leasingu rozszerzył reprezentacje polskiej branży leasingowej w grupach i komitetach roboczych Leaseurope. Na forum europejskim polska organizacja jest aktywna od ponad 20 lat.

 • 2018-06-12 Aktualności
  Aktualności

  Robert Lisicki w Dzienniku Bałtyckim o związkach zawodowych

  W rozmowie zatytułowanej „Z umową śmieciową wstąpisz do związku", która ukazała się 12 czerwca br. w „Dzienniku Bałtyckim", Robert Lisicki mówi o zmianach przepisów dotyczących związków zawodowych....

 • 2018-06-12 Aktualności
  Aktualności

  Zbyt duży wzrost płacy minimalnej zaszkodzi małym firmom

  Rząd ma zdecydować o wysokości minimalnej płacy w przyszłym roku. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej proponuje podniesienie jej do 2250 zł, wobec 2100 zł w tym roku. Na taki wzrost nie zgadza się Ministerstwo Finansów.

 • 2018-06-11 Aktualności
  Aktualności

  Więcej funduszy na badania i innowacje w nowym budżecie UE

  W następnym budżecie UE na lata 2021-2027 Komisja Europejska zaproponowała 100 mld euro na badania naukowe i innowacje w ramach programu Horyzont Europa. Biorąc pod uwagę nakłady ponoszone przez 27 państw członkowskich UE (już bez Wielkiej Brytanii) na poprzedni program Horyzont 2020 to wzrost aż o 29%. Nasze instytucje publiczne, jak i firmy muszą zacząć w większym stopniu inwestować w innowacje - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-06-11 Aktualności
  Aktualności

  Eksport broni się przed spowolnieniem w Europie

  Eksport w pierwszych czterech miesiącach br. wyniósł 70 mld euro i zwiększył się w porównaniu z tym samym okresem 2017 r. o 5 proc. Import osiągnął 70,7 mld euro i był wyższy o 7,9 proc. - podał GUS.

 • 2018-06-11 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz w Gazecie Olsztyńskiej o wyzwaniach firm

  W rozmowie zatytułowanej „Nadchodzi nowe wyzwanie", Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan mówi o wyzwaniach, które stoją przed polskimi przedsiębiorcami. Wywiad z Henryką Bochniarz Konfederacja Lewiatan