Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-03-16 Aktualności
  Aktualności

  Bez presji płacowej, ale pracodawcy nie mogą spać spokojnie

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w lutym 2018 r. o 1,4 proc. r/r, a w stosunku do stycznia br. spadły o 0,2 proc. - podał GUS.

 • 2018-03-16 Aktualności
  Aktualności

  Centrom dystrybucji grożą kary za handel w niedziele

  Przedstawione przez resort rodziny i Państwową Inspekcję Pracy wytyczne w sprawie definicji „placówki handlowej" oznaczają, że wbrew treści ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, zakaz obejmie dużą cześć centrów dystrybucyjnych, co jest zaskoczeniem dla przedsiębiorców. Konfederacja Lewiatan apeluje do PIP o powstrzymanie się od nakładania kar pieniężnych na centra pracujące w niedziele do czasu rozstrzygnięcia rozbieżności między treścią przepisu a wytycznymi.

 • 2018-03-16 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorstwa płacą lepiej niż „budżetówka”

  Przedsiębiorstwa płacą lepiej niż „budżetówka"
  Przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach w lutym 2018 r. wzrosło o 6,8 proc. r/r., zaś zatrudnienie zwiększyło się o 3,7 r/r. - podał GUS.

 • 2018-03-15 Aktualności
  Aktualności

  Theresa May zaprasza Konfederację Lewiatan do debaty na temat warunków Brexitu

  Premier Zjednoczonego Królestwa Theresa May w swoim liście zaapelowała o zachowanie istniejących łańcuchów dostaw pomiędzy UE a Wielką Brytanią, sprzeciwiając się planom wprowadzenia ograniczeń taryfowych i kwotowych. Wśród przedstawionych postulatów znalazło się także minimalizowanie liczby barier w działalności przedsiębiorstw brytyjskich w UE i odwrotnie, co wymaga porozumienia na rzecz mobilności. Premier May napisała także o potrzebie regulacji dotyczących handlu, zapewniających uczciwą i otwartą konkurencję.

 • 2018-03-15 Aktualności
  Aktualności

  Andrus Ansip gościem 533 sesji plenarnej EKES

  Wiceprezydent Komisji Europejskiej skupił się na sztucznej inteligencji: „20 lat jednolitego rynku to sukces Unii, ale jest to tylko rynek fizyczny. Wspólnego rynku cyfrowego ciągle nie ma. Straty z tego tytułu szacujemy na 450 mld euro rocznie. Są pierwsze jaskółki zmian: likwidacja...

 • 2018-03-15 Aktualności
  Aktualności

  Bilans członkostwa Polski w UE nie budzi wątpliwości

  W 2016 r. PKB per capita w Polsce wyniósł 68 proc. przeciętnego PKB per capita w UE28 - podał Eurostat.

 • 2018-03-14 Aktualności
  Aktualności

  XIV Międzynarodowy Kongres MBA, Kraków

  Kongres to jedyna i największa w Polsce tego typu inicjatywa integrująca środowisko MBA. Do udziału w XIV Kongresie MBA zapraszamy znakomitych gości z kraju i zagranicy.

 • 2018-03-14 Aktualności
  Aktualności

  Kodeks pracy napisany na nowo

  Dzisiaj lub jutro eksperci zasiadający w Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy przekażą projekt nowego kodeksu pracy minister rodziny Elżbiecie Rafalskiej.

 • 2018-03-14 Aktualności
  Aktualności

  Dominik Gajewski w Rzeczpospolitej o przyszłości wiatraków

  W artykule „ Świeży powiew dla wiatraków", który ukazał się 13 marca br. w „Rzeczpospolitej", Dominik Gajewski, ekspert Konfederacji Lewiatan wypowiada się o przyszłości elektrowni wiatrowych....

 • 2018-03-13 Aktualności
  Aktualności

  Mediacje gospodarcze dla przedsiębiorców - szkolenie dla mediatorów

  Mediacje gospodarcze dla przedsiębiorców - szkolenie dla mediatorów 26-27 marca 2018 r., godz. 9.00 Warszawa, siedziba Konfederacji Lewiatan ul. Zbyszka Cybulskiego 3     Szanowni Państwo, Mamy...