Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w projekcie ustawy o ochronie danych osobowych

  15 stycznia br. przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji wysłuchali uwag przedsiębiorców i organizacji społecznych do projektu ustawy o ochronie danych osobowych.

 • 2018-01-15 Aktualności
  Aktualności

  Urszula Zarańska dyrektorem departamentu rozwoju

  Obowiązki dyrektora departamentu rozwoju Konfederacji Lewiatan od 8 stycznia 2018 r. pełni Urszula Zarańska. Ekspertka zarządzania wieloaspektowymi projektami, tworzenia strategii rozwoju i optymalizacji wsparcia sprzedaży i obsługi klienta. Prelegentka konferencji i autorka artykułów o tej...

 • 2018-01-12 Aktualności
  Aktualności

  Jak powinna brzmieć nowa definicja MSP?

  Dyrekcja Generalna ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP (DG GROW) w Komisji Europejskiej rozpoczęła prace nad zmianą definicji MŚP. W tym celu przygotowała ona kwestionariusz, którego adresatami są MŚP, w szczególności te, które w ramach swojej działalności miały okazję weryfikować swój status MŚP.

 • 2018-01-11 Aktualności
  Aktualności

  Dobrawa Biadun w Pulsie Biznesu o ratownictwie medycznym

  W artykule „Ratownictwo bez przedsiębiorców", który ukazał się 11 stycznia br. w „Pulsie Biznesu", dr Dobrawa Biadun, ekspertka Konfederacji Lewiatan wypowiada się na temat zmian w ratownictwie medycznym. https://www.pb.pl/ratownictwo-bez-przedsiebiorcow-902826...

 • 2018-01-11 Aktualności
  Aktualności

  Sejm przyjął poprawki Senatu i ograniczył handel w niedziele

  Sejm rozpatrzył poprawki Senatu i ostatecznie uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Ustawa trafiła na biurko prezydenta, który wcześniej wielokrotnie pozytywnie wypowiadał się na jej temat. Konfederacja Lewiatan od początku była przeciwna tej regulacji.

 • 2018-01-11 Aktualności
  Aktualności

  Polski Związek Pracodawców Konsultingu z nowym członkiem

  Consulting & More sp. z o.o. jest nową firmą Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu.

 • 2018-01-10 Aktualności
  Aktualności

  Ratownictwo medyczne bez prywatnych firm

  Ministerstwo Zdrowia, w projekcie ustawy o państwowym ratownictwie medycznym, praktycznie eliminuje z uczestnictwa w obrocie gospodarczym prywatnych przedsiębiorców. Konfederacja Lewiatan sprzeciwia się wyłączeniu prywatnych firm z możliwości świadczenia usług. W tym tygodniu projektem ustawy zajmuje się Sejm.

 • 2018-01-10 Aktualności
  Aktualności

  Nie ma podstaw do cofania zezwoleń na prowadzenie apteki

  W odpowiedzi na pismo Konfederacji Lewiatan, Główny Inspektor Farmaceutyczny wskazał, że jego odpowiedź z października 2017 r. na pismo Naczelnej Izby Aptekarskiej, nie stanowi wiążącej interpretacji przepisów Prawa farmaceutycznego. Jest to istotne z uwagi na fakt, że odpowiedź GIF dotyczyła m.in. limitu 4 aptek.

 • 2018-01-09 Aktualności
  Aktualności

  Priorytetem rządu powinno być zwiększenie inwestycji

  Rząd w nowym składzie powinien przede wszystkim zadbać o zwiększenie inwestycji prywatnych i oszczędności, odbudowę zaufania inwestorów do państwa i poprawę wizerunku Polski za granicą - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-01-08 Aktualności
  Aktualności

  Nowelizacja ustawy anty-optymalizacyjnej

  Rząd pracuje nad nowelizacją ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności oraz ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (tzw. ustawa antyoptymalizacyjna).