Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-03-20 Aktualności
  Aktualności

  Zbigniew Król, wiceminister zdrowia w Lewiatanie

  20 marca br. z przedsiębiorcami spotkał się Zbigniew J. Król, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Rozmawiano, m.in. o zdrowiu publicznym w kontekście wyrobów tytoniowych i elektronicznych papierosów, rozporządzeniu ministra zdrowia dotyczącym medycyny pracy, zakupach sprzętu do...

 • 2018-03-20 Aktualności
  Aktualności

  1,4 mln zł trafi do szkół zawodowych i uczelni wyższych

  Marcowy Komitet Monitorujący Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 przyjął kryteria wyboru projektów w konkursach m.in.: dla szkolnictwa zawodowego i uczelni wyższych. W pierwszym obszarze projekty będą wspierać przygotowanie kadry doradców edukacyjno-zawodowych oraz współpracę szkół zawodowych i uczelni wyższych za kwotę łącznie ponad 50 mln zł.

 • 2018-03-20 Aktualności
  Aktualności

  Pracownicze plany kapitałowe rodzą dużo pytań

  Wprowadzenie sprawnego systemu wsparcia dodatkowego oszczędzania na starość może przyczynić się do zwiększenia długoterminowych oszczędności oraz poprawy efektywności ich inwestowania. Jednakże projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK), spowoduje wzrost kosztów pracy (składki do PPK i koszty administracyjne). W znacznej mierze poniosą je pracodawcy i przedsiębiorcy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-03-20 Aktualności
  Aktualności

  Papier nie zniknie z umów z operatorami

  Nowe prawo telekomunikacyjne może utrudnić upowszechnienie udziału elektronicznego obiegu dokumentów w obrocie gospodarczym - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-03-19 Aktualności
  Aktualności

  Inwestycje infrastrukturalne dynamicznie ruszyły

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w lutym 2018 r. o 7,4 proc. r/r, a produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 31,4 proc. - podał GUS.

 • 2018-03-19 Aktualności
  Aktualności

  Rozpoczynamy dyskusję nad nowym Kodeksem pracy

  Nie trzeba przekonywać, że 18 miesięczny okres pracy nad dwoma poważnymi projektami, indywidualnego i zbiorowego prawa pracy to okres zbyt krótki, aby powstały do końca przemyślane propozycje, które rzecz jasna zawierając wiele kompromisów, stanowiłyby całościowe spojrzenie na materię prawa pracy.

 • 2018-03-19 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja „Mediacja gospodarcza dla przedsiębiorców”

  W 2017 roku czas trwania spraw gospodarczych w sądach rejonowych wynosił 9 miesięcy, a w okręgowych ponad 6 miesięcy. Natomiast mediacje kończyły się średnio po ok. 3 miesiącach. Spadła liczba skierowań z sądów do mediacji, ale wzrosła za to liczba ugód - podkreślali przedstawiciele resortów sprawiedliwości oraz przedsiębiorczości i technologii w czasie konferencji „Mediacja gospodarcza dla przedsiębiorców", której organizatorem było Centrum Mediacji Lewiatan.

 • 2018-03-18 Aktualności
  Aktualności

  ANKIETA: Zatrudnienie cudzoziemców

  Zatrudnienie cudzoziemców staje się coraz istotniejszym tematem dla naszych członków. Konfederacja Lewiatan przygotowuje opracowanie ws. sytuacji na rynku pracy i wyzwań związanych z zatrudnianiem cudzoziemców. Opracowanie ma obejmować również  rekomendacje co do zmian przepisów. W celu...

 • 2018-03-16 Aktualności
  Aktualności

  ANKIETA: Koszty związane z wnoszeniem odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO)

  Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych ( www.stowarzyszeniepzp.pl ) opracowało ankietę na temat kosztów związanych z wnoszeniem odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) oraz skarg od wyroków KIO do sądów okręgowych w ramach toczących się postępowań o udzielenie zamówienia publicznego....

 • 2018-03-16 Aktualności
  Aktualności

  „Solidarność” i Lewiatan nie zgadzają się z Prokuratorem Generalnym

  Uznanie przez Prokuratora Generalnego ustawy dotyczącej zniesienia limitu składek na ZUS za zgodną z Konstytucją RP, oznacza przyzwolenie na naruszenie podstaw dialogu społecznego w Polsce, bez żadnych sankcji. Takie stanowisko prowadzi do marginalizacji roli partnerów społecznych - napisali we wspólnym stanowisku NSZZ „Solidarność" i Konfederacja Lewiatan.