Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-10-31 Aktualności
  Aktualności

  Równe traktowanie na rynku pracy ze względu na wyznanie - przekaż opinię

  Zachęcamy do wypełnienia ankiety, która jest częścią projektu badawczego „Równe traktowanie na rynku pracy ze względu na wyznanie”, prowadzonego przez Instytut Stosowanych Nauk Społecznych (Uniwersytet Warszawski) na zlecenie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

 • 2017-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy proponują wyższe stypendia dla studentów

  Aby przywrócić zdrową konkurencję między uczelniami publicznymi, oferującymi w trybie stacjonarnym studia nieodpłatne a uczelniami niepublicznymi, oferującymi studia odpłatne, Konfederacja Lewiatan proponuje wprowadzenie podwojonego stypendium socjalnego dla studentów odbywających odpłatne studia (niezależnie od statusu właścicielskiego uczelni). A także wprowadzenie stypendium wyrównawczego.

 • 2017-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Badanie innowacyjności firm

  Infuture Hatalska Foresight Institute prowadzi badania poświęcone innowacyjności polskich firm. Innowację rozumiemy jako proces biznesowy od etapu powstania pomysłu po wdrożenie. Może dotyczyć zarówno stworzenia/ulepszenia nowych produktów, usług bądź kwestii organizacyjnych, marketingowych, technologicznych, produkcyjnych firmy.

 • 2017-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Pożyczki unijne w woj. dolnośląskim już dostępne

  Zasady udzielania preferencyjnych pożyczek, promocja instrumentów finansowych przez BGK w regionie oraz współpraca z dolnośląskimi organizacjami biznesu - to najważniejsze tematy ostatniego posiedzenia Grupy roboczej ds. przedsiębiorstw i innowacji KM RPO WD w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.


 • 2017-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Webinarium o PPP - 30 października, godz. 13.00

  Zapraszamy na webinarium (poniedziałek, 30.10 godz. 13.00) dotyczące partnerstwa publiczno-prywatnego. Będzie mowa również o wsparciu szkoleniowym i doradczym dla przedsięwzięć planowanych do realizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

 • 2017-10-30 Aktualności
  Aktualności

  O ujednoliceniu zaświadczeń A1 dla kierowców w MRPiPS

  27 października odbył o się spotkanie w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) poświęcone kwestii ujednolicenia zasada wydawania druków A1 dla kierowców - cudzoziemców. Resort reprezentował Podsekretarz Stanu Marcin Zieleniecki. 

 • 2017-10-27 Aktualności
  Aktualności

  Niewiele polskich firm lubi innowacje

  W latach 2014-2016 aktywność innowacyjną wykazało 20,3 proc. małych, średnich i dużych przedsiębiorstw przemysłowych oraz 14,5 proc. przedsiębiorstw usługowych - podał GUS.

 • 2017-10-27 Aktualności
  Aktualności

  Janusz Dedo w Rzeczpospolitej o reformie uczelni wyższych

  W artykule „Szkoły wyższe muszą współpracować z biznesem", który ukazał się 27 października w „Rzeczpospolitej", Janusz Dedo, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, pisze o zmianach w szkolnictwie wyższym....

 • 2017-10-27 Aktualności
  Aktualności

  JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

  Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy zobowiązani będą prowadzić ewidencję VAT w formie elektronicznej oraz przesyłać do administracji skarbowej informację o niej w formacie JPK_VAT.

 • 2017-10-27 Aktualności
  Aktualności

  Antykorupcyjne propozycje budzą wiele wątpliwości

  Projekt nowej ustawy o jawności życia publicznego przewiduje obowiązek przygotowania i stosowania wewnętrznych procedur antykorupcyjnych w jednostkach sektora publicznego oraz w co najmniej średnich przedsiębiorstwach.