Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-11-03 Aktualności
  Aktualności

  R. Iniewski w Rzeczpospolitej o blokadzie środków na koncie

  W komentarzu „ Blokada środków na specjalnym koncie", który ukazał się 3 listopada br. w „Rzeczpospolitej", Rafał Iniewski, wiceprzewodniczący Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, mówi o stosowaniu podzielonej płatności....

 • 2017-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Bez limitu składek na ZUS wzrośnie rozpiętość emerytur

  Zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, co proponuje rząd, zmniejszy obecny deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, ale w przyszłości pogłębi jego nierównowagę. Objęcie ubezpieczeniem emerytalnym bardzo wysokich dochodów będzie prowadziło do nieakceptowanego społecznie zróżnicowania wysokości emerytur. Niepokoi tempo wprowadzania zmian i brak konsultacji - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-11-03 Aktualności
  Aktualności

  H. Bochniarz w Gazecie Olsztyńskiej o rozwoju Warmii i Mazur

  W wywiadzie zatytułowanym „Nasz region to fantastyczne miejsce", który ukazał się 3 listopada br., w „Gazecie Olsztyńskiej", Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, mówi o perspektywach rozwoju Warmii i Mazur....

 • 2017-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy zagrożeni unijną dyrektywą o delegowaniu

  Prace nad nowelizacją dyrektywy są na ostatniej prostej. Już niedługo, firmy wysyłające pracowników za granicę będą musiały zmierzyć się z ogromnymi utrudnieniami. Wiele z nich zagrożona jest upadkiem. O tym co możemy jeszcze zrobić, jak poradzić sobie z nadchodzącymi problemami i nie paść ofiarą nowych przepisów, mowa będzie 20-21 listopada na zbliżającym się V Europejskim Kongresie Mobilności Pracy, nad którym Konfederacja Lewiatan objęła patronat.

 • 2017-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Fundusze Europejskie - monitoring konkursów dla przedsiębiorstw

  Zapraszamy do lektury monitoringu konkursów, przygotowanego przez nasz departament funduszy europejskich.

 • 2017-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł nie korzysta w pełni z koniunktury w strefie euro

  W październiku 2017 r. wskaźnik PMI Polskiego Sektora Przemysłowego spadł do poziomu 53,4 z 53,7 we wrześniu. Natomiast wskaźnik PMI Sektora Przemysłowego w strefie euro wzrósł do poziomu 58,5 z 58,1 we wrześniu - podał Markit.

 • 2017-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Studenci uczelni niepublicznych ze specjalną ulgą podatkową

  Studenci powinni mieć prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania niektórych wydatków na studia stacjonarne w uczelniach niepublicznych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-10-31 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja zmniejsza dochody realne Polaków

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku 2017 r. o 2,1 proc. r/r, a w stosunku do września br. o 0,5 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

 • 2017-10-31 Aktualności
  Aktualności

  Finansowanie prac badawczo-rozwojowych i innowacji - przewodnik

  Polecamy Państwa uwadze przewodnik po ofercie programów operacyjnych 2014-2020 dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

 • 2017-10-31 Aktualności
  Aktualności

  Europejski filar praw socjalnych tematem spotkania Europejskiej Sieci Pracodawców

  26 października w Brukseli odbyło się spotkanie Europejskiej Sieci Pracodawców (z ang. European Employers Network Seminar) organizowane przez BusinessEurope, w którym wzięli udział pracodawcy i ich przedstawiciele z całej Europy, a także reprezentanci Komisji Europejskiej.