Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-10-16 Aktualności
  Aktualności

  Zasady przepływu danych nieosobowych korzystne dla firm

  Konfederacja Lewiatan zdecydowanie popiera główne założenia unijnego projektu rozporządzenia w sprawie ram swobodnego przepływu danych nieosobowych w UE, którego Polska była inicjatorem i który nasz kraj aktywnie wspiera. Nowa regulacja, co istotne, konstytuuje zasadę swobodnego przepływu danych nieosobowych, kluczową dla rozwoju rynku dostaw infrastruktury chmurowej w Europie.

   


 • 2017-10-16 Aktualności
  Aktualności

  Druga edycja konferencji PRACA 4.0

  Rok 2017 to najniższe od 26 lat bezrobocie, rosnąca presja wzrostu płac, rywalizacja o pracowników oraz niekończące się zmiany prawa pracy i regulacji ubezpieczeń społecznych. To także wyzwania związane z rosnącym udziałem automatyzacji i Przemysłem 4.0. Przyszłość rynku pracy to rynek pracownika i wciąż zadawane sobie przez przedsiębiorców pytanie: jak wygrać konkurencję o pracowników, jak ich skutecznie rekrutować, a może inwestować w szkolenie i kształcenie przyszłych kadr?

 • 2017-10-16 Aktualności
  Aktualności

  November Credit & Collection Days

  Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami oraz Zoomevents mają zaszczyt zaprosić do udziału w IV edycji wyjątkowej konferencji dla sektora B2B. Termin: 9-10 listopada 2017 Miejsce: Hotel Narvil Conference & Spa/ Serock W programie konferencji m.in.:...

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Partnerzy społeczni RDS apelują o dialog w sprawie zdrowia

  System ochrony zdrowia wymaga zwiększonych nakładów, ale także gruntownych zmian organizacyjnych. Te proponowane przez ministra zdrowia idą w złym kierunku, czego przykładem jest tzw. sieć szpitali, która ogranicza konkurencję, jakość, a przede wszystkim zmniejsza dostępność do świadczeń w formie hospitalizacji jednodniowej i opieki specjalistycznej - napisali we wspólnym stanowisku członkowie strony społecznej Prezydium Rady Dialogu Społecznego: OPZZ, Forum Związków Zawodowych, Konfederacja Lewiatan, BCC, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego. I zaapelowali do rządu o dialog.

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Eksporterzy odkryli Amerykę

  Eksport po 8 miesiącach 2017 r. był wyższy r/r o 9,5 proc. (w euro), a import o 11,4 proc. Saldo obrotów towarowych handlu zagranicznego było dodatnie i wyniosło 866,3 mln euro - podał GUS.

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Innowacje w zakresie opieki zdrowotnej - relacja z Brukseli

  10 października w Brukseli odbyła się konferencja pt. „Poprawa życia obywateli UE poprzez innowacje w zakresie opieki zdrowotnej", organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2017. W wydarzeniu wzięli udział: Maciej Jeleński, ekspert ds. międzynarodowych oraz Adam Dorywalski z Biura Lewiatana w Brukseli.

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Europejski Dzień Pracy on-line - oferta dla firm

  oszukujesz wykwalifikowanych pracowników z państw UE/EOG? Weź udział w Silesia 2017 On-line Job Day, 26 października 2017 r.

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Polsce może pomóc obecność wśród rozwiniętych rynków

  Zakwalifikowanie Polski przez FTSE Russel do grupy rynków rozwiniętych, to niewątpliwie ogromny sukces. Przyczyniła się do niego polityka kolejnych rządów, ale również wysiłki naszych przedsiębiorców i menedżerów - ocenia Janusz Dedo, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Nie będzie oceny formalnej wniosków w PO Inteligentny Rozwój

  Programy operacyjne dostosowują się do zmian wprowadzonych w ustawie wdrożeniowej. 13 października 2017 r. Komitet Monitorujący PO IR zatwierdził nowe kryteria do działań 2.1. Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw i 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne.

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  O dialogu społecznym i RDS w Brukseli

  12 października br. w siedzibie BusinessEurope w Brukseli odbyło się specjalne spotkanie dotyczące dialogu społecznego, na którym obecni byli przedstawiciele pracodawców z różnych krajów Unii.