Spotkanie z wiceministrami Ministerstwa Rozwoju

25 lutego eksperci Konfederacji Lewiatan spotkali się z wiceministrami Ministerstwa Rozwoju. Było to spotkanie zorganizowane z inicjatywy Mateusza Morawieckiego, wicepremiera i Ministra Rozwoju, poświęcone możliwościom współpracy w zakresie realizacji postulatów przedstawionych przez Lewiatana podczas konferencji "Polska 2015-2025 - jak skutecznie wzmacniać inwestycje i poprawiać ich efektywność".

Tematem rozmowy były też założenia do Planu Odpowiedzialnego Rozwoju (tzw. Planu Morawieckiego), czyli założeń do średniookresowej strategii rozwoju Polski. Wiceminister Jerzy Kwieciński przedstawił koncepcję działania Ministerstwa Rozwoju w najbliższych miesiącach i na całą kadencję. W trakcie spotkania przedstawiciele Lewiatana zobowiązali się do przygotowania szczegółowych opisów projektów, których realizacja, w naszej ocenie, przyczyni się do wzrostu poziomu inwestycji - w zakresie systemu podatkowego i płynności finansowej firm, funduszy europejskich, polityki energetycznej, ochrony środowiska i polityki surowcowej, promocji eksportu, stworzenia zachęt podatkowych dla startupów i rozwoju firm rodzinnych. Liczymy na włączenie tych projektów do zakresu działań Ministerstwa w tym lub w przyszłym roku. Część z nich wymaga szybkiego podjęcia działania lub inicjatywy ustawodawczej. Lewiatan będzie również brał udział w konsultowaniu szczegółowych zapisów strategii średniookresowej. Zależy nam również na odnowieniu działania zespołów ds. deregulacji i ograniczania kosztów administracyjnych dla przedsiębiorców.

Konfederację Lewiatan na spotkaniu reprezentowali:  Jeremi Mordasewicz, Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, Jacek Męcina, Łukasz Dyba, Krzysztof Kajda, Andrzej Nikończyk, Przemysław Pruszyński, Daria Kulczycka, Jacek Adamski.

Relacja ze spotkania na stronie Ministerstwa Rozwoju