Ogólnopolskie Forum Innowacyjności. Od imitacji do innowacji

Redakcja dziennika "Rzeczpospolita" zaprasza na konferencję z cyklu Ogólnopolskie Forum Innowacyjności, która odbędzie się 22 kwietnia br. (piątek) o godz. 10.00 w Gdyni w centrum konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy Al. Zwycięstwa 96/98. Partnerem Forum jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Od lat o innowacjach wiele się mówi, ale czy również dużo robi?

Niewątpliwie, w ostatnim czasie, pojawiło się wiele nowych szans dla realnego rozwoju innowacji. Duże firmy coraz skuteczniej realizują swoje strategie działań badawczo-rozwojowych (B+R) dając tym samym szanse rozwoju dla małych i średnich firm technologicznych.

Jakie działania i programy mogą pomóc rozwijać efektywny ekosystem innowacji?
Jak budować skuteczną platformę współpracy dla małych, średnich i dużych firm?
Jak działają najbardziej skuteczni gracze na rynku B+R?

Na te pytania odpowiemy podczas Ogólnopolskiego Forum Innowacyjności mającego na celu pomoc w budowie efektywnej platformy dla rozwoju innowacji w Polsce.
Spotkanie w Gdyni będzie czwartą konferencją regionalną dla przedstawicieli dużych firm prowadzących działalność B+R oraz przedstawicieli sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Jak pokazuje praktyka tylko współpraca sektora MŚP z dużymi przedsiębiorstwami przekłada się na wzrost innowacyjności danego kraju.
Celem konferencji jest promocja działalności B+R realizowanej przez firmy w Polsce oraz budowa platformy dla rozwoju innowacji w biznesie poprzez wzajemną wymianę know-how.

http://konferencje.rp.pl/wydarzenie/info/2578,ogolnopolskie-forum-innowacyjnosci-od-imitacji-do-innowacji.html

Konfederacja Lewiatan